איום חברתי

מור-יוסף: החרדים שאינם עובדים ימוטטו הביטוח הלאומי

מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, פרופ' שלמה מור-יוסף, אמר כי כדי לאפשר המשך תשלום הקצבאות לא יהיה מנוס מהעלאת גיל הפרישה

יריד עבודה לחרדים 24072011 צילום ליאור מזרחי פלאש 90יריד עבודה לחרדים (צילום אילוסטרציה). צילום: ליאור מזרחי, פלאש 90

מנכ"ל הביטוח הלאומי, פרופ' שלמה מור-יוסף, מזהיר כי אם יימשך המצב שבו צעירים רבים אינם עובדים, יגיע היום שבו לא יוכל הביטוח הלאומי לשלם אפילו את הרובד הראשון של הביטוח הסוציאלי. בדבריו רמז מור-יוסף לגברים החרדים. הוא אמר גם כי לא יהיה מנוס מהעלאת גיל הפרישה וכי המשמעות של גיל הפרישה לא תהיה הפסקת העבודה, אלא תחילת הקבלה של קצבת זיקנה.

"את ההחלטה הזאת קל לדחות לקדנציה הבאה, כי זה לעוד 40 שנה, אבל ככל שעושים את ההחלטות הללו מוקדם יותר – משמעותן הכספית קטנה יותר", הדגיש מור-יוסף. מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי אמר את הדברים בכינוס של לשכת רואי חשבון באילת.

ב-News1 נכתב כי סגנית שר הפנים, פאינה קירשנבאום, אמרה כי תתנגד להעלאת גיל הפרישה כל עוד אין פתרונות בשוק העבודה למי שייצאו לפנסיה כאשר כוחם עדיין במותניהם.

קירשנבאום אמרה שתתנגד להעלאת גיל הפרישה כל עוד אין פתרונות בשוק העבודה

מור-יוסף אמר כי בדיקה העלתה שמתן הגמלה כולה למבוטח מביאה לכך שהוא יכול לקנות שירותי סיעוד בכמה מאות שקלים יותר בכל חודש. הוא הדגיש, כי עמדת המוסד היא שיש לאפשר למבוטח לבחור כיצד לקבל את הגמלה, בעוד משרד האוצר רוצה שבכל מקרה תועבר הגמלה למבוטח.

סמנכ"ל הגמלאות בביטוח הלאומי, אילנה שרייבמן, הדגישה כי המוסד מעוניין להגיע למיצוי זכויות מרבי: לשלם לכל מי שמגיע לו ולא לשלם למי שלא מגיע לו. היא הדגישה כי הביטוח הלאומי רוצה לעשות זאת בלא ביורוקרטיה מיותרת.

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?