גם במילואים אין חרדים

אנשי מעמד הביניים משרתים יותר במילואים

מודיעין, גבעת שמואל ויבנה – בראש דירוג הערים שבהן שיעור המשרתים במילואים הגבוה ביותר. את הטבלה סוגרות ערים חרדיות כמו אלעד ובני ברק

חיילי מילואים בשטח כינוס ליד רצועת עזה. צילום: Israel Defense Forces, flickrחיילי מילואים בשטח כינוס ליד רצועת עזה. צילום: Israel Defense Forces, flickr

מודיעין-מכבים-רעות היא העיר שבה שיעור המשרתים במילואים הגבוה ביותר – 46.3 מילואימניקים לכל אלף נפש. במקום השני בדירוג משרתי המילואים הפעילים (מילואימניקים שמשרתים 20 ימים בשלוש שנים) נמצאת גבעת שמואל, שבה אוכלוסייה דתית-ציונית גדולה, עם 41.2 מילואימניקים לאלף נפש. במקום השלישי מדורגת יבנה – 37.9 משרתים במילואים לאלף נפש.

הנתונים כלולים בדירוג הערים לפי מספר המילואימניקים, שפרסם צה"ל ביום חמישי. ב-nrg מדגישים כי ערים שתושביהן משתייכים למעמד הביניים ממוקמות בראש הדירוג של משרתי המילואים. בדירוג נכללות 63 ערים, ואת המקומות הנמוכים תופסות הערים החרדיות.

תל אביב מדורגת במקום ה-15, עם 33.9 מילואימניקים לכל אלף נפש. לעומתה, ירושלים נמצאת במקום ה-59, כלומר חמישה מקומות מסוף הטבלה, עם 12.1 מילואימניקים לכל אלף נפש.

במקום האחרון בדירוג נמצאת ביתר עילית, עם מילואימניק אחד לאלף נפש

ירושלים מקדימה רק ערים עם אוכלוסייה חרדית גדולה כמו בית שמש (11 מילואמיניקים לאלף נפש), אלעד (6.4) ובני ברק (3.5). במקום האחרון בדירוג נמצאת ביתר עילית, עם מילואימניק אחד לאלף נפש.

בפועל, רוב תושבי ישראל אינם נקראים למילואים וצה"ל פועל לאחרונה לצמצם את מספר המילואימניקים: חלק גדול מהם יהיו בעתודה וייקראו בזמני חירום בלבד.

קצין המילואים הראשי, תת אלוף הושע פרידמן, אמר: "רואים מהנתונים שלקבוצת השייכות החברתית יש השפעה רבה על שירות המילואים, על כן העיריות והמועצות המקומיות, בשיתוף פעולה עם צה"ל, צריכות להשקיע את מרב המאמצים על מנת לעודד את משרתי המילואים".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?