מפגש היסטורי

בנט: אני מוקיר ומעריך את התנועה הקונסרבטיבית

לראשונה בתולדות המדינה נפגש שר הדתות עם ארגון כנסת הרבנים הקונסרבטיבים ואמר: "הגיע הזמן להוריד את המחיצות"

יו''ר הבית היהודי נפתלי בנט בויכוח ציבורי באוניברסיטה העברית בהר הצופים. 08.01.2013. צילום: מרים אלסטר פלאש 90.jpgשר הדתות, נפתלי בנט, בדיון באוניברסיטה העברית בהר הצופים. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר הדתות, נפתלי בנט, נפגש אתמול עם ארגון כנסת הרבנים הקונסרבטיבים. במפגש ההיסטורי – לראשונה נפגש שר הדתות עם ארגון הרבנים הקונסרבטיבים – הצהיר בנט שלפי תפיסתו כל הזרמים ביהדות שווים זה לזה. לדבריו, כשר הדתות הוא מחויב לכל יהודי באשר הוא ומוטלת עליו האחריות לגרום לכל יהודי להרגיש בבית בישראל.

באתר "על משמר הכנסת" נכתב עוד, כי בנט אמר שהוא מוקיר ומעריך את התנועה הקונסרבטיבית והבטיח שנפתח עידן חדש, שבו יישבו כל הזרמים יחד ויגיעו להסכמות. בנט התייחס לסוגיות רבות נוספות, כמו סוגיית הנישואים והגירושים ומתווה שרנסקי בעניין הכותל. בנט אמר כי הוא תומך במתווה שגיבש יו"ר הסוכנות, נתן שרנסקי, לפתרון סוגיית התפילה ברחבת הכותל.

"אני אורתודוקס, גדלתי בציונות הדתית. אבל אני לא השר של המגזר. אני מתכוון לשרת את כל עם ישראל", אמר שר הדתות.

אני אורתודוקס, גדלתי בציונות הדתית. אבל אני לא השר של המגזר

"רבות ורבנים יקרים, מדינת ישראל היא הבית של כל יהודי העולם. אם יהודי לא ירגיש כאן בבית זו בעיה שלי.

"הגיע הזמן להוריד את המחיצות. יהודים מכל הזרמים צריכים לשבת ביחד ולדבר זה עם זה על המאוחד ולא על המפריד", הוסיף בנט. "אני מתחייב לשולחן עגול, שבו יישבו יהודים מכל הזרמים, רפורמיים, קונסרבטיבים, אורתודוקסים, חילונים וחרדים. נשב ביחד עד שנמצא מודלים שבהם נחזור להרגיש משפחה".

לדברי שר הדתות, "בעניין הנישואים והגירושים אין תשובה פשוטה. אני יודע שיש רבים שאינם יכולים או אינם מעוניינים להתחתן בממסד הרבני הקיים".

לידיעה באתר "על משמר הכנסת"איך תוכל לפעול?