עיר רב גונית

דתיים לאומיים בבית שמש תומכים במועמד חילוני

מאות תושבים דתיים מתגייסים לטובת המועמד אלי כהן, כדי למנוע את המשך ההקצנה החרדית בעיר

אישה חרדית בבית שמש עטופה שכבות ביגוד רבות ורעלה. צילום: מיכל פתאל, פלאש 90אישה חרדית בבית שמש, עטופה שכבות ביגוד רבות ורעלה (צילום אילוסטרציה). צילום: מיכל פתאל, פלאש 90

לקראת הבחירות לעיריית בית שמש החליטו מאות תושבים דתיים לתמוך במועמד חילוני, כדי להשפיע על דמותה של העיר. המועמד שבו תומכים התושבים הוא אלי כהן.

התושבים נפגשו וקיימו דיונים במתכונת של שולחנות עגולים, במאמץ לגבש תוכנית שתמנע את המשך ההקצנה החרדית של העיר. אחד השותפים להתארגנות התושבים, דניאל גולדמן, אמר לאתר "כיפה": "מדהים לראות את מספר האנשים שנפגשים ודנים בדרכים להחיות את העיר ולהצילה מפני הכרתה כעיר חרדית... תושבי העיר רואים באלי כהן גורם מאחד, מנהיג שיודע לחבר את כל הציבור ולפעול עם כל התושבים במשותף“.

המועמד כהן אמר: ”בית שמש היא עיר גדולה, עם אוכלוסייה מגוונת מאוד של למעלה מ-90 אלף נפש. העיר היא מקרה

המועמד אלי כהן: בית שמש היא מקרה מבחן לחברה הישראלית כולה

מבחן לחברה הישראלית כולה. כדי לענות על צורכי כולם, וכדי לתת לכל אחד את השירות שהוא זקוק לו, חשוב לשמוע את כולם. משמח מאוד לראות את התגובה הנלהבת על הקמת השולחנות העגולים".

כהן אמר עוד: ”הכוונה הברורה שלי היא להמשיך את פעילות המטות גם אחרי שאבחר, בעזרת השם, לראשות העיר. אנשי המטות יהיו אנשי הקשר עם הציבור, וכך העירייה תהיה מחוברת לשטח באופן מיטבי. אני קורא לכל תושב אשר רוצה לקדם שינוי בעיר, לבוא ולקחת חלק בעשייה ולסייע לכלל“.

לידיעה באתר "כיפה"איך תוכל לפעול?