עוד שלושה שבועות קיץ

הרב רגב: הארכת שעון הקיץ מגבירה את האור

שר הפנים, גדעון סער, החליט להאריך את שעון הקיץ ללמעלה מ-200 יום

גדעון סער בהופעה בסוכנות היהודית, צילום: הסוכנות היהודית, flickrגדעון סער בהופעה בסוכנות היהודית, צילום: הסוכנות היהודית, flickr

שר הפנים גדעון סער אימץ את המסקנות העיקריות של הוועדה לבחינת הסדרי שעון הקיץ שמינה בחודש שעבר. תזכיר חוק שיובא לממשלה ולכנסת בחודש הבא, נועד להאריך את שעון הקיץ כבר השנה. לפי התזכיר, שעון הקיץ יימשך עד סוף אוקטובר בכל שנה. אורכה הממוצע של שעון הקיץ יהיה 211 ימים.

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, בירך על הודעת שר הפנים ואמר: "השוואת שעון הקיץ למקובל באירופה מגבירה את האור בישראל, תרתי משמע". לדברי רגב, "הגיע הזמן להפריד בין הפוליטיקה החרדית לשעון הלאומי. יש מעט דברים שתרמו להשנאת היהדות על הציבור בישראל כמו החושך שהטיל עליו שעון הקיץ המקוצר, ללא כל סיבה דתית מוצדקת".

רגב הביע תקווה ש"בעקבות סער יילכו שרים נוספים שינצלו את הממשלה האזרחית להנהגת רפורמות של חופש דת".

הנהגת שעון הקיץ החדש תביא לחיסכון של 300 מיליון שקל בשנה למשק

"בפעם הראשונה בתולדות המדינה נגיע למעל 200 ימים שבהם מונהג שעון קיץ", אמר סער במסיבת עיתונאים במשרדו. "תהיה לכך השפעה ישירה על כל אחד מאתנו והשינוי יבוא לביטוי חיובי בתחום הכלכלה, המסחר, הפנאי, החיסכון באנרגיה, הבריאות והבטיחות בדרכים".

להערכת הוועדה שבראשה עמד שמואל אבוהב, הנהגת שעון הקיץ החדש תביא לחיסכון של 300 מיליון שקל בשנה למשק. ב-ynet נכתב כי על פי המלצת הוועדה, שעון הקיץ יפעל מיום שישי שלפני יום ראשון האחרון במרס בשעה ועד יום ראשון האחרון של אוקטובר. המשמעות היא הארכת תקופת שעון הקיץ בשלושה שבועות.

אבוהב אמר: "שעת אור נוספת תתרום לתחושת הביטחון וההגנה להורים ולילדים, לנוחות של האזרחים, לתחושת הרווחה, לערנות. זה ישפיע על מצב הרוח ואיכות החיים".

 לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?