איום השוויון

גפני: אם יגייסו תלמידי ישיבות ייפלו טילים בתל אביב

בנאום בכנסת הזהיר יו"ר ועדת הכספים לשעבר כי האיום הסורי גבר בעקבות הכוונות לגייס חרדים

משה גפני, צילום: ויקיפדיהמשה גפני, צילום: ויקיפדיה

אם יגויסו תלמידי ישיבה, הזהיר אתמול חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה, טילים מסוריה ייפלו בתל אביב.

בנאום במליאת הכנסת סיפר גפני, יו"ר ועדת הכספים לשעבר, סיפור שלדבריו "היה או לא היה": "ישבו באיזה בית בתל אביב ועשו חשבון שאם ראש המפלגה ייקח את משרד האוצר יכולה להיות בעיה גדולה. עשו חשבון שהולך להיות פה דברים שבאמת יפגעו במעמד הביניים באופן כזה שלא היה מאז קום המדינה".

ב"כיכר השבת" מצוטט המשך נאומו של גפני: "ואז הם אמרו, יש לנו מזל שבמדינת ישראל יש חרדים, וכשיש חרדים, אנחנו את כל האש נעיף עליהם – 'שוויון בנטל'". גפני הוסיף שכיהודי מאמין, הוא מוצא קשר בין התוכנית לגיוס חרדים למתח הביטחוני

כשלא פגעו בתורה היה שקט ביטחוני. סוריה היתה מדינה רחוקה... התחילו לפגוע בתורה – סוריה נהייתה קרובה

וגם לפגיעה במצבה הכלכלי של ישראל. "כשלא פגעו בתורה היה שקט, שקט ביטחוני. סוריה היתה מדינה רחוקה, היה שקט. דירוג האשראי של מדינת ישראל עלה, מבחינת כלכלית היינו במצב מצוין. התחילו לפגוע בתורה – סוריה נהייתה קרובה, טילים התחילו להיות מכוונים לתל אביב. אני מאמין בזה באמונה שלמה. כמוני יש מאות אלפי ואולי מיליונים שמאמינים בזה. אין חוכמות בעניין הזה, פגעו בתורה".

ח"כ דוד צור, שהיה מפקד מחוז תל אביב במשטרה, אמר בנאום שנשא אחרי גפני: "אני לא משפטן, אבל מהקריירה הקצרה של ב'כחולי המדים' (המשטרה), שמעתי אותך וזה על גבול האיומים, כל הזמן מהלכים אימים. איימת עלינו על הטילים מסוריה שיבואו אלינו ועל דירוג האשראי שיירד. למה איומים?"

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?