ברוח מגילת העצמאות

חדו"ש: רוב הציבור היהודי מתקשה להשלים עם ההתנהגות הבריונית כלפי נשות הכותל

שרת המשפטים, ציפי לבני, כתבה לשר הדתות נפתלי בנט שלא תאפשר לו לתקן תקנות שיאסרו על נשות הכותל להתפלל כרצונן

יו''ר התנועה ציפי לבני וח''כ אלעזר שטרן 03.01.2013 צילום :פלאש 90.jשרת המשפטים, ציפי לבני, עם ח''כ אלעזר שטרן מהתנועה. צילום: פלאש 90

שרת המשפטים, ציפי לבני, הודיעה לשר נפתלי בנט, הממונה גם על המשרד לשירותי דת, כי לא תאפשר לו לאסור על נשות הכותל להתפלל כרצונן. לבני כתבה לבנט, שתיקון התקנות שיסדירו תפילת נשים בכותל המערבי דורש את הסכמתה. עוד כתבה לבני, כי היא החלטת שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, משה סובל, לאפשר להן להתפלל כמנהגן בכותל המערבי מקובלת עליה.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, מברך את לבני על תמיכתה בזכותן של נשות הכותל להתפלל כדרכן. "רוב הציבור היהודי בארץ ובתפוצות תומך בנשות הכותל ומתקשה להבין ולהשלים עם ההתנהגות הבריונית כלפיהן ועם מעצרן", אומר רגב. "בנט מנסה לשחק משחקים ולאיים בביטול פסק הדין החשוב של השופט סובל באמצעות סמכותו להתקין תקנות, במקום להבין שהדרך היחידה להגיע לפשרה היא באמצעות הידברות הוגנת המבוססת על עקרונות חופש הדת והמצפון, סובלנות

בנט מנסה לאיים בביטול פסק הדין החשוב של השופט סובל באמצעות סמכותו להתקין תקנות

הדדית וכיבוד שוויון מעמד האשה. טוב שהשרה לבני הפסיקה את המשחק בעודו בראשיתו, ויש לקוות שתמשיך ותשתמש בתפקיד המפתח של שרת המשפטים כדי לקדם את ערכי היסוד של ישראל ומימוש הבטחת מגילת העצמאות – חופש דת ומצפון ושוויון ללא הבדל דת ומין".

באתר מגפון נכתב כי בנט מסביר בעמוד הפייסבוק שלו, שלבני מחבלת במאמציו למצוא פשרה – עד שתיבנה רחבה שלישית, שתאפשר לנשות הכותל להתפלל בכל צורה שהן רוצות. "ישנו מתח בן עשרות שנים בין ארגון 'נשות הכותל' לבין קבוצות אחרות באוכלוסייה", כותב בנט. "נשות הכותל מעוניינות להתפלל בכותל (מה שמותר) עם ספר תורה, תפילין, טלית ועוד (מה שהיה אסור). אחרים מאמינים שזה אינו ראוי, זה יוצר פרובוקציה מיותרת, זה פוגע בקדושת המקום ועוד".

לידיעה במגפוןאיך תוכל לפעול?