אל תשאל, אל תספר

משרד הדתות לבג"ץ: רווקות יוכלו לטבול במקווה

בהודעה שמסר בשם הרבנות הראשית הבהיר המשרד כי אין לשאול נשים המגיעות לטבילה למצבן האישי

מקווה טהרה לנשים בירושלים. צילום: zeevveez, flickrמקווה לנשים בירושלים. צילום: zeevveez, flickr

המשרד לשירותי דת הבהיר בתשובה שמסר לבג"ץ, כי רווקות יוכלו לטבול במקווה בלי שיישאלו למצבן האישי. התשובה נמסרה על ידי משרד הדתות בעקבות הודעה של הרבנות הראשית, שלפיה למרות האיסור על טבילת נשים פנויות אין לשאול נשים המגיעות לטבול למצבן האישי ויש לאפשר לכל אישה לטבול.

תשובת המשרד מתייחסת לעתירה שהגישו שתי עמותות נשים – מרכז צדק לנשים וקולך – בשם שתי עותרות שהשימוש במקווה נאסר עליהן בגלל היותן רווקות. בעתירה הובאו תצהירים, שמהם עולה כי נמנעה טבילה גם מכלות ערב חתונתן ומנשים נשואות.

בהודעה מטעם שני ארגוני הנשים נמסר כי מועצת הרבנות הראשית מאמצת בפועל מדיניות של "אל תשאל, אל תספר". העמותות בירכו על ההכרה בזכותן של נשים הבאות לטבול במקווה לפרטיות. עורכת הדין סוזן ווייס, המנהלת והמייסדת של

בעתירה הובאו תצהירים, שמהם עולה כי נמנעה טבילה גם מכלות ערב חתונתן ומנשים נשואות

מרכז צדק לנשים, אמרה: "אנו מברכות על עמדת הרבנות שלפיה יש לכבד את צנעת הפרט. נותר לראות כיצד יישם סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן, את החלטת מועצת הרבנות הראשית".

באתר של ערוץ 7 נכתב כי בעקבות תשובת הרבנות הורו שופטי בג"ץ על מחיקת העתירה. השופטים קבעו כי ההודעה של המשרד לשירותי דת נותנת מענה לצו על תנאי שהוציא בג"ץ. השופטים ציינו, עם זאת, כי אם יתברר שהמדיניות שעליה הצהיר המשרד אינה מיושמת, אפשר יהיה לפנות בעתירה חוזרת לבג"ץ.

סגן השר בן דהן הודיע כי הוא מבקש לבחון את הסוגיה באופן מעמיק יותר, תוך הידברות עם הרבנים הראשיים.

לידיעה באתר ערוץ 7איך תוכל לפעול?