שר הכלכלה בנט בכנס בירושלים:

"באוגוסט 30 אלף חרדים יקבלו פטור. אם לא ייכנסו לשוק העבודה, השוויון בנטל ייכשל"

מנכ"ל חדו"ש, הרב אורי רגב: "לשקול מחדש את הפטור ההמוני שמתכננת הקואליציה לאברכים בני 22 ומעלה"

יו''ר הבית היהודי נפתלי בנט בויכוח ציבורי באוניברסיטה העברית בהר הצופים. 08.01.2013. צילום: מרים אלסטר פלאש 90.jpgשר הכלכלה, נפתלי בנט, בוויכוח ציבורי באוניברסיטה העברית בהר הצופים.  צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"באוגוסט 30 אלף חרדים הולכים לקבל פטור וייצאו לשוק התעסוקה. זה מבחן לאומי. אם הם יגיעו ולא נצליח להכניס אותם לשוק העבודה, כל המהלך של השוויון בנטל ייכשל". כך אמר אתמול בערב שר הכלכלה והמסחר, נפתלי בנט מהבית היהודי.

בנט התייחס לכוונת הקואליציה להעניק פטור מלא לכל תלמידי הישיבות והאברכים בני ה-22 ומעלה. כתוצאה מכך צפוי כי כ-30 אלף תלמידי ישיבות יקבלו פטור מיידי ועוד 20 אלף תלמידי ישיבות יקבלו את פטור כזה בארבע השנים הקרובות.

בנט אמר את הדברים ביום ראשון בערב בסינמטק בירושלים, בכנס שארגנו המכללה למדיניות וארגון "צעירים במרכז". הוא גם אמר: "אני אובססיבי בנושא שילוב נשים ערביות בעבודה. זו טעות היסטורית שלא עשינו את זה עד כה".

שוויון בנטל בעוד ארבע שנים, זה שוויון בנטל על הקרח

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "דברי בנט מהווים הוכחה נוספת עד כמה בעייתי והרפתקני הוא מתווה השוויון בנטל של הקואליציה".

לדברי רגב, "לא מוסרי, לא צודק וגם לא הגיוני לתת פטור מלא משירות צבאי ולזרוק לשוק העבודה 30 אלף תלמידי ישיבות ואברכים בני 22 ומעלה".

רגב קרא לוועדת פרי לגיבוש חוק השוויון בנטל לצמצם את היקף הפטור ההמוני ולהחיל את חובת השירות לאלתר על פי יכולות הצבא ולא בעוד ארבע שנים, כפי שמתכננת הקואליציה. לדבריו, "שוויון בנטל בעוד ארבע שנים, זה שוויון בנטל על הקרח".

לידיעה ב-News1

לידיעה במגפוןאיך תוכל לפעול?