התחרדות בדרום

פסל של אשה חשופת חזה צונזר בקרית גת

תושבים חרדים לחצו, והעירייה הסירה את הפסל שהוצב בפארק העירוני

פארק בקרית גת. צילום: Lehava Center Qiryat Gat via PikiWiki Israel free image collection projectפארק בקרית גת. צילום: Lehava Center Qiryat Gat via PikiWiki Israel free image collection project

עיריית קרית גת הסירה בשבוע שעבר פסל של אשה חשופת חזה וגבר שהוצב בפארק העירוני, סמוך לקניון קרית גת. הפסל הוסר בעקבות לחצים של גופים חרדיים ודתיים.

בתחילת החודש פנו תושבים לעירייה וטענו כי הפסל מפריע להם בגלל אמונתם הדתית. "כמה תושבים, רובם חרדים, אמרו שהם לא יכולים לעבור ליד הפסל כי זה לא צנוע", אמר מקור בעירייה. "הם דרשו שהפסל יוסר מהמקום... בתוך כמה ימים הסירו את הפסל ושמו אותו בתוך המתחם של אגף שפ"ע, שם אף אחד לא יכול לראות אותו".

עובד באגף, שהיה עד להסרת הפסל, אמר: "ועוד אומרים שאנחנו לא מתחרדים. אני לא מבין איזה מוח מעוות רואה בפסל הזה אובייקט מיני... ואנחנו – הבכירים – במקום לעמוד על שלנו, ישר רצנו והורדנו את הפסל. ממש משמרות צניעות

ממש משמרות צניעות עושים לנו פה. עוד מעט יבקשו מאיתנו להוריד שלטים של פרסומת, כי יש שם תמונות של נשים

עושים לנו פה. עוד מעט יבקשו מאיתנו להוריד שלטים של פרסומת כי יש שם תמונות של נשים. בשיחות של ראש העירייה עם העובדים הוא כל הזמן מדגיש שסתם מכניסים לו את הקטע של ההתחרדות ושזה ממש לא נכון. אם זה לא נכון, אז למה הוא רץ להוריד את הפסל?"

עיריית קרית גת הלכה בעקבותיה של עיריית יהוד, שהסירה בסוף 2012 פסל של גולשת גלים שהוצב בכיכר בעיר בעקבות דרישתם של ראשי הציבור הדתי. סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן, דיווח על האירוע בבלוג "משגיח כשרות". 

תושבים בעיר התנגדו למהלך, מדווח ynet, אבל נראה שהם משלימים עם המצב. "זאת בושה, אבל מה אני יכול לעשות?" אמר אחד מהם. "הילדים שלי לא גרים פה כי העיר מתחרדת, אבל אני לא יכול לעזוב... הבת שלי אמרה שעוד כמה שנים בטח יעשו גם קווי הפרדה. היא אמרה את זה בצחוק, אבל זה עצוב".

מעיריית קרית גת טרם נמסרה תגובה.

לידיעה ב-ynet



איך תוכל לפעול?