פתח לשילוב

70 אחוז מהחרדים שגויסו נקלטו בשוק העבודה

בבדיקה של משרד הכלכלה נמצא כי חרדים שמשרתים בתוכנית שח"ר מקבלים הכשרה מקצועית, שמסייעת להם להשתלב בתעשייה

חיילי שח''ר בסיום קורס תכנות, עם הרמטכ''ל הקודם, גבי אשכנזי. צילום: www.flickr.com/people/45644610@N03, wikipediaחיילי שח''ר בסיום קורס תכנות, עם הרמטכ''ל הקודם, גבי אשכנזי. צילום: www.flickr.com/people/45644610@N03, wikipedia

70 אחוזים מהחרדים ששירתו בתוכנית שח"ר נקלטו בשוק העבודה לאחר שחרורם מהצבא. בסביבתו של שר הכלכלה והמסחר, נפתלי בנט, שנתון זה נמצא בבדיקה שערך מינהל המחקר במשרדו, רואים בממצאים עדות לקשר מובהק בין השירות בצה"ל לבין השתתפות עתידית בכוח העבודה האזרחי.

מסקנה נוספת מהבדיקה, שהתייחסה לשנים 2007 עד 2012, היא שבשילוב חרדים בשוק התעסוקה יש לשים דגש על הכשרה למקצועות נדרשים בתעשייה. ב-ynet נכתב שבנט נפגש השבוע עם נציגי התאחדות התעשיינים, שאמרו כי בתעשייה הישראלית תולים תקוות גדולות בשילוב החרדים בשוק התעסוקה.

התעשיינים הביעו תקווה כי תוכניות משרד הכלכלה לשילוב חרדים יכללו השקעה מוגדלת בהכשרה המותאמת ישירות

בנט: אנחנו צריכים לעבוד קשה כדי שיהיה לציבור החרדי איפה לעבוד – זוהי ההשקעה הכי משתלמת שלנו

לצורכי התעשייה. שח"ר היא תוכנית המותאמת לאורח החיים החרדי, שבה משולבים צעירים בעיקר בתפקידים טכניים בחיל האוויר ובחיל הים. התוכנית מקדמת את השוויון בנטל ומסייעת לצמצום ממדי העוני והתלות בקצבאות בקרב האוכלוסייה החרדית.

"שילוב החרדים בחברה הישראלית הוא כבר לא פנטזיה", אמר בנט. "השתלבותם בחברה היא יעד לאומי והוריתי לפתח תוכניות ייחודיות, לפתח מסגרות עבודה חדשות ולהקצות לכך משאבים רבים כבר בקדנציה הקרובה. הציבור החרדי רוצה לעבוד, אבל האחריות היא גם עלינו. אנחנו צריכים לעבוד קשה כדי שיהיה לציבור החרדי איפה לעבוד – זוהי ההשקעה הכי משתלמת שלנו".

 לידיעה ב-ynet



איך תוכל לפעול?