מחוץ לחוק

חדו"ש: מאה שערים הפכה לשטח עוין. הגיע הזמן להחיל שם את החוק הישראלי

אנשי כוחות ההצלה שבאו לכבות שריפה במאה שערים הותקפו באבנים

אלפי חרדים מפגינים כנגד פתיחת חניון ספרא בירושלים בשבת 06.06.09. צילום: אביר סולטן, פלאש 90הפגנה של אלפי חרדים, שלוותה ביידוי אבנים (צילום אילוסטרציה). צילום: אביר סולטן, פלאש 90

תושבים במאה שערים יידו אבנים על אנשי כוחות ההצלה, שוטרים ועובדי חברת החשמל שבאו לכבות שריפה שפרצה בשכונה החרדית בירושלים. תושבים גם קראו קריאות גנאי לעבר כוחות החירום והשליכו עליהם דליי מים. האתר החרדי "כיכר השבת" גינה את התנהגות התושבים וכתב בכותרת המשנה של הידיעה על התקרית: "אין גבול לבושה".

בתגובה להתפרעויות במאה שערים אמר סמנכ"ל עמותת חדו"ש, שחר אילן: "הפרעות נגד כוחות ההצלה במאה שערים הן המחיר שמשלמים שלטונות החוק על מדיניות היד הרכה שהם מפגינים כלפי בריוני השכונה, המכונים סיקריקים. השכונה הפכה מבחינת שלטונות החוק הישראליים לשטח עוין, שבו הם תמיד צפויים ליידוי אבנים ופסולת, לחבלה ברכבים וציוד וליריקות ולקללות.

תושבים אמרו כי האלימות החלה מפני שלמקום הגיעה שוטרת

"על המשטרה", הוסיף אילן, "לדאוג לעצור ולהעמיד לדין את הפורעים ולוודא שיורחקו מהשכונה לתקופה ארוכה. הגיע הזמן להחיל את החוק הישראלי על מאה שערים. מי שיימנע עכשיו מפעולה, שלא יתפלא כשיהיו קורבנות ותוקם ועדת חקירה".

איש חברת החשמל שהותקף באירוע אמר: "בסך הכל הגעתי להציל חיים והותקפתי. אני לא יודע מה עשיתי, אבל חטפתי אבנים. מבייש אותי מה שקורה כאן".

בעקבות ההתפרעויות בשכונה הוזעקו אליה כוחות משטרה גדולים. תושבים אמרו כי האלימות החלה מפני שלמקום הגיעה שוטרת. הם הסביר כי המשטרה היתה אמורה לשלוח למאה שערים שוטרים בלבד, כדי לכבד את רגשות התושבים.

מהמשטרה נמסר, כי אם המהומות יימשכו הכוחות בשטח לא יהססו לבצע מעצרים.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?