שיגעון השוויון

הרב הראשי עמאר: השטן מבלבל את תומכי השוויון בנטל

בדברים שנשא לפני השיעור השבועי של הרב עובדיה יוסף אמר הרב הראשי בעניין השוויון בנטל: "רק אויב אחד נשאר לנו, זה הישיבות"

הרב הראשי הספרדי ונשיא בית הדין הרבני הגדול לערעורים שלמה עמאר. 03.03.2011. צילום'' מרים אלסטר, פלאש 90.הרב הראשי הספרדי, שלמה עמאר. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרב הראשי הספרדי, שלמה עמאר, אמר במוצאי שבת כי "השטן מבלבל" את תומכי השוויון בנטל. עמאר דיבר לפני השיעור הקבוע של הרב עובדיה יוסף בירושלים.

"בדור שלנו התורה פורחת כמו שלא ראינו בדורות. השטן ראה וקינא בזה, הלך והכניס בדעתם של כמה אנשים להילחם נגד התורה", אמר עמאר. "שטות כזאת עוד לא היתה. כאילו אין לנו שום בעיות, החברה שלנו אין בה לא עריות ואין לנו עניים, כולם 'שוויון מלא'. רק השוויון הזה חסר לנו, כאילו אין לנו אויבים וכולם השלימו אתנו. רק אויב אחד נשאר לנו, זה הישיבות... עוד לא היה דבר כזה, כזה שיגעון רחמנא ליצלן, זה שטות".

רק השוויון הזה חסר לנו, כאילו אין לנו אויבים וכולם השלימו אתנו

ב"הארץ" מציינים כי נראה שעמאר רמז בדבריו ליו"ר יש עתיד, שר האוצר יאיר לפיד, וליו"ר הבית היהודי, שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט, המקדמים חוק חדש לגיוס תלמידי ישיבות.

הרב עמאר עשוי להתמודד על כהונה נוספת כרב הראשי לישראל, אם הקואליציה תצליח להעביר תיקון לחוק הרבנות הראשית שיאפשר לרבנים ראשיים, לראשונה, להתמודד על כהונה נוספת של עשר שנים. התיקון מכונה על שמו – חוק עמאר. כיום יכולים הרבנים הראשיים למלא קדנציה אחת של עשר שנים בלבד.

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?