אגד "מחטיאה המונים"

פשקווילים במאה שערים נגד "נהגות נשים פרוצות"

מודעות בירושלים מזהירות מפני הכנסת אוטובוסים נהוגים על ידי נשים לשכונות החרדיות

כרזת מחאה במאה שערים נגד שיבוץ נהגות בקווי האוטובוס של אגד, שעוברים בשכונה 14042013 צילום: יונתן סינדל, פלאש 90כרזת מחאה במאה שערים נגד שיבוץ נהגות בקווי האוטובוס של אגד, שעוברים בשכונה. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בימים האחרונים מופצים במאה שערים פשקווילים הקוראים לציבור "לעמוד בכל תוקף על המשמר שלא יכנסו לשכונותינו אוטובוסי הזימה".

הכרזות מופנות נגד נשים הנוהגות באוטובוסים שעוברים בשכונות החרדיות בירושלים. "חברת אגד יימח שמה, הידועה לשמצה בהתעמרותם ביהודים חרדים וברומסם את כל הקודש והיקר לדת השם, אם בפרסומי ענק של תמונות שחץ ותועבה ואם בהרבותם חילולי שבת המוניים להכעיס", נכתב בפשקווילים. "עתה הוסיפו פשע חמור על פשעיהם, לקרר אמבטי רותחת בפרצה חדשה ולקחו עצת בלעם להחטיא ההמונים הנוסעים בהחלפת נהגי האוטובוסים לנהגות נשים פרוצות למען טמא וחלל את קדושת ישראל".

אדם המעורה במאבק החדש אמר לאתר News1 כי אגד החלה להעסיק נהגות אוטובוסים, שחלקם עוברים בשכונות החרדיות. "זה עורר את כעסנו”, אמר. "אסור לאשה לנהוג ברכב, ובוודאי

אסור לאשה לנהוג ברכב, ובוודאי לא באוטובוס, על פי פסיקת הרבנים שלנו

לא באוטובוס, על פי פסיקת הרבנים שלנו. במקרה של נהגת אוטובוס יש בעיות הלכתיות נוספות, בשל האיסור ההלכתי להעביר לאשה ביד כרטיסים או כסף גם אם לא נוגעים בה, ובטח מבחינת גדרי הצניעות שנפרצים על ידי החברה". לדבריו, אגד מגייסת נהגות באופן מכוון, כחלק מהמאבק בהדרת נשים, "על מנת לפרוץ את הנושא של גדרות הצניעות בציבור החרדי... ולשבור את הטאבו”. אותו אדם הוסיף, כי אם תיכנס נהגת למאה שערים או לשכונות החרדיות, האוטובוס לא ייצא בשלום.

קמב"צ העדה החרדית, יואליש קרויס, אמר ל"מעריב" כי הוא צופה שגם פלגים מתונים במגזר החרדי יתגייסו למאבק, מכיוון שהמפלגות החרדיות יושבות באופוזיציה.

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?