נגע המדים

פסק הלכה: יש להוציא חיילים חרדים מבתי המדרש

בפשקווילים שהופצו בשכונות חרדיות קובע הרב משה זאב זארגער כי "מדי צה"ל מטמאים במשא ומגע"

חיילי גדוד נצח יהודה החרדי במטווח. 24.02.2012. צילום: יעקב נחומי, פלאש 90.חיילי גדוד נצח יהודה החרדי במטווח (צילום אילוסטרציה). צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

פסק הלכה שפרסם הרב משה זאב זארגער קובע כי יש לגרש מבתי הכנסת ומבתי המדרש חיילים חרדים, מכיוון ש"מדי צה"ל מטמאים במגע ומשא".

בפשקווילים שהופצו בשכונות החרדיות מצוטטים דבריו של הרב זארגער: "לדאבונינו, הגיע מצב שמיום ליום מתרבים לובשי המדים. כידוע לא חסר להם חיילים, ואין הם צריכים את החרדים בצבאם, וכל מטרתם היא להחדיר נגע זה בתוככי היהדות החרדית".

לפי ידיעה שמפרסם "כיכר השבת", הרב זארגער טוען גם שהצבא מתנה העברת תשלומים לחיילים בכך שילבשו מדים בשכונות החרדיות, ובכך יסייעו כביכול למהלך פסיכולוגי שיביא לגיוס חרדים לצה"ל. הוא מציע לגרש מבתי מדרש חיילים במדים. "כבר הצעתי שבאם נכנס יהודי עם בגדים כאלו לבית המדרש, צריך לצעוק לעברו 'טמא צא מכאן'", כותב הרב.

גם היומון "הפלס" טוען כי חיילים הלבושים בלבוש חרדי פונים לצעירים חרדים המתייצבים בלשכות הגיוס ומנסים לשדל אותם

כידוע לא חסר להם חיילים, ואין הם צריכים את החרדים בצבאם, וכל מטרתם היא להחדיר נגע זה בתוככי היהדות החרדית

לעזוב את הישיבה ולהתגייס. לפי הדיווח ב"הפלס", המסתמך על תלונות שהגיעו לעיתון מצד ראשי ישיבות ומשגיחים, חיילים אלה מפגינים התמצאות בנעשה בישיבות ומציינים בפני המועמדים לשירות שמות של רבנים ואנשי חינוך שעמם הם עומדים בקשר. בדיווח נכתב כי בשיחות מנסים החיילים לפתות את הצעירים החרדים להתגייס לגדוד נצח יהודה של הנח"ל החרדי.

בבירור של אתר News1 נמצא כי החיילים החרדים המוצבים בלשכות הגיוס לבושים במדים כשאר החיילים, ולא בלבוש חרדי.

מדובר צה"ל נמסר: "כחלק מהמאמצים לשילוב חרדים בשירות משמעותי, מוצבים מזה שנה בכל לשכות הגיוס חיילים מטעם מדור שילוב חרדים באגף כוח האדם, ואלה מציגים למלש"ב החרדי מה הן אפשרויות השילוב העומדות בפניו וכן מספקים לו מידע רלוונטי על הליכי המיון והגיוס".

לידיעה ב"כיכר השבת"

 לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?