בעקבות החלטת מועצת גדולי התורה

חדו"ש: הציבור החרדי סובל ממשבר מנהיגות נורא

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל החליטה שנשים לא יורשו ללמוד לימודים אקדמיים וכי במערכת החינוך החרדית לא יהיו לימודי ליבה

ילדים בתלמוד תורה בביתר עילית בתחילת שנת הלימודים תשעג 19.08.2012 צילום נתי שוחט פלאש 90.jpgתלמוד תורה בביתר עילית (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

תוכני הלימוד במוסדות החינוך של אגודת ישראל לא ישתנו, ולא ישולבו בהם לימודי ליבה. בחינוך העצמאי, בסמינרים של בית יעקב ובמערכת החינוך החרדית הכללית לא יהיו לימודים אקדמיים, מורים ואנשי צוות שלמדו לימודים אקדמיים לא יעבדו במערכת החינוך החרדית ונשים חרדיות לא ילמדו במוסדות אקדמיים. אלה כמה מההחלטות שקיבלה בראשית השבוע שעבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל.

בעקבות ההחלטות אמר סמנכ"ל עמותת חדו"ש, שחר אילן: "מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל החליטה בעצם, שרוב הציבור החסידי שבראשו היא עומדת ימשיך לחיות על חשבון המדינה ומשלמי המסים. ההחלטה מוכיחה שוב שהמפלגות החרדיות מנהלות חזית סירוב, שאינה מוכנה לכל הידברות, וכי חיוני להפסיק מימון של כל מוסד שבו אין לימודי ליבה".

תמונה ועדה שתקדם קורסים שבהם יילמדו מקצועות שאינם דורשים לימודים ותארים אקדמיים

לדברי אילן, "הציבור הישראלי הבהיר בבחירות האחרונות עד כמה עייף מהאטימות של המפלגות החרדיות ומחוסר הנכונות שלהן לשאת בנטל הביטחוני והכלכלי. ההחלטה מוכיחה כי הציבור החרדי סובל ממשבר מנהיגות נורא ואת העובדה שמנהיגיו מסרבים לעשות חשבון נפש בעקבות הכישלון הצורב".

במגזר החרדי נמתחה ביקורת על ההחלטה. עידן יוסף מדווח ב-News1 כי המבקרים מוחים על שלא נערכה הצבעה על ההחלטות וטוענים שלא היתה אחדות דעים עליהן בקרב חברי המועצה.

מועצת גדולי התורה החליטה גם כי תמונה ועדה שתקדם קורסים שבהם יילמדו מקצועות שאינם דורשים לימודים ותארים אקדמיים. לפי ההחלטה, חרדים שייצאו לעבוד יקפידו מאוד להתקבל לעבודה רק במקומות בהם נשמרות הצניעות והאווירה החרדית.

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?