אבל כפול

הרב עובדיה: גזירת הגיוס מצערת אותי יותר ממות בני

מנהיג ש"ס אמר את הדברים לראש הממשלה, שבא אליו לניחום אבלים בעקבות מות בנו, הרב יעקב יוסף

הרב יעקב יוסף ליד ביתו בירושלים. יוסף זומן לחקירת משטרה בעקבות ההסכמה שכתב לספר תורת המלך. 29062011 צילום קובי גדעון פלאש 90.הרב יעקב יוסף ז"ל ליד ביתו בירושלים. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

הרב עובדיה יוסף, שבנו, הרב יעקב יוסף, הלך לעולמו בשבוע שעבר, אמר לראש הממשלה בנימין נתניהו: ''אני באבל על בני, אבל יותר מצערת אותי גזירת גיוס בני הישיבות''. הרב יוסף שוחח עם ראש הממשלה, שבא אליו לניחום אבלים אתמול בערב.

מקורבי המנהיג הרוחני של ש"ס אומרים כי שאלת הגיוס של תלמידי הישיבות עולה כמעט בכל ביקור ניחומים אצל הרב עובדיה. בוואלה נכתב כי הרב משוחח על הסוגיה גם עם חברי כנסת או רבנים חרדים ומבקש מהם לפעול כדי למנוע את גיוס בני הישיבות.

הרב יעקב יוסף מת ביום שישי מסרטן, בגיל 66. יחסיו עם אביו היו רוויי מחלוקות, בגלל אי הסכמה בעניינים הלכתיים

הרב עובדיה מבקש מחברי כנסת או רבנים חרדים לפעול כדי למנוע את גיוס בני הישיבות

ופוליטיים.

חרדתו של הרב עובדיה מפני גיוס תלמידי ישיבות תוארה גם בעבר. בינואר, לאחר שאושפז בגלל אירוע מוחי, החליף אותו בנו, הרב יצחק יוסף, בדרשתו השבועית. הוא סיפר: "מרן אמר לרבנים שהוא מרגיש שהשם מאריך את ימיו במטרה אחת – להיאבק בדבר הזה, שחס ושלום לא יגייסו את בחורי הישיבות... היתה השבוע כותרת בעיתון 'המודיע' שבה כתבו ששלחו צו גיוס ל-3,000 בחורים... הרב ראה את זה והתחיל לבכות, 'אוי ואבוי, יתחילו לגייס אותם'... הוא היה בצער גדול מהעניין הזה".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?