חדו"ש העלתה לרשת:

טקס משואות אלטרנטיבי לתפארת חופש הדת והשוויון בנטל

הטקס עומד לראשונה בסימן תקווה לשינוי ולמהפכה אזרחית. מנכ"ל חדו"ש, הרב רגב: "אין מתנה טובה יותר שהממשלה יכולה לתת למדינה מליישם את הבטחת מגילת העצמאות לחופש דת ושוויון"

מתוך טקס המשואות האלטרנטיבי של חדו''שמתוך טקס המשואות האלטרנטיבי של חדו''ש

עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון העלתה היום לרשת את טקס המשואות האלטרנטיבי המסורתי שלה. בניגוד לשנים קודמות, שבהן היה מדובר במשואות מחאה, השנה לראשונה מדובר בטקס אופטימי לתפארת "חופש הדת והשוויון בנטל". הגולש מקבל הזדמנות וירטואלית להדליק משואות המוקדשות למהפכה האזרחית (מדליק: יאיר לפיד), השוויון בנטל (יעקב פרי) נישואין אזרחיים ("חסר הדת" האלמוני) ושחרור הכותל (נתן שרנסקי). משואה אחת מוקדשת לחשבון הנפש שעל המפלגות החרדיות לעשות בקואליציה (מדליק: משה גפני).

לטקס המשואות האלטרנטיבי של חדו"ש ליום העצמאות ה-65 / לטקס הקודם ליום העצמאות ה-64

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר שחדו"ש שמחה לערוך לראשונה טקס אופטימי, המשקף את התקוות הרבות שתולה הציבור הרחב בממשלה הזו. "הציבור הביע בבחירות בצורה ברורה את רצונו בממשלה אזרחית שתיישם מהפכה אזרחית", אמר רגב. "אין מתנה טובה יותר שממשלת ישראל יכולה לתת למדינה לקראת שנתה ה-66 מליישם סוף סוף את הבטחת מגילת העצמאות לחופש דת ושוויון".

רגב ציין, עם זאת, ש"מטרה נוספת של המשואות היא להזכיר לאנשי יש עתיד את הבטחותיהם. שוויון בנטל צריך להגיע עכשיו ולא בעוד ארבע שנים. ברית הזוגיות זה לא חופש נישואין. על אנשי יש עתיד לזכור שהם הבטיחו 'פוליטיקה חדשה' ו'באנו לשנות' ולא 'באנו לעשות פשרות ישנות'".

בין המשואות בטקס של חדו"ש (הטקסטים, כמובן, כולם על דעת חדו"ש ולא על דעת מדליקי המשואות):

אני, ח"כ הרב משה גפני, שעמדתי בראש ועדת הכספים, מדליק משואה זו לתפארת הישיבה באופוזיציה ולא על ברז הקופה הציבורית

משואת המהפכה האזרחית. אני, שר האוצר יאיר לפיד, שהבטיח שורה של מהפכות בתחומי חופש הדת והשוויון בנטל, מדליק משואה זו לתפארת המהפכה האזרחית, לקואליציה שתוכל לעשות את מה שטוב למדינה ולא רק את מה שטוב למפלגות החרדיות ולקדנציה שבה סוף סוף יקוימו הבטחות לבוחר.

משואת שוויון האישה. אני, הרב אלי בן דהן, סגן השר לשירותי דת מטעם הבית היהודי ומנכ"ל בתי הדין הרבניים לשעבר, מדליק משואה זו לתפארת שילוב אמיתי ומלא של נשים במועצות הדתיות ובוועדה לבחירת דיינים ולמתן שוויון לכל הזרמים ביהדות במעמד, בתקציבים ובמינויים.

משואת הישיבה באופוזיציה. אני, ח"כ הרב משה גפני, שעמדתי בראש ועדת הכספים והעברתי כמיליארד שקלים בשנה, מעבר לתקציב, למוסדות דת, מדליק משואה זו לתפארת הישיבה באופוזיציה ולא על ברז הקופה הציבורית ולתפארת חשבון הנפש שראוי שאני וחברי נעשה.

משואת הנישואין האזרחיים. אני, אחד מ-300 אלף עולים ועולות מברית המועצות לשעבר המוגדרים כאן חסרי דת ואינם יכולים להתחתן במדינתם, מדליק משואה זו לתפארת חופש הנישואין והנהגת נישואין אזרחיים לכל בישראל.

משואת השוויון בנטל הכלכלי. אני, איש מעמד הביניים, שכורע תחת עומס המסים ויוקר המחיה ואינו יכול יותר לשאת על גבו את חברת הלומדים החרדית, מדליק משואה זו לתפארת תקציב הוגן וצודק, קיצוץ בהקצבות העתק למוסדות דת ושילוב קריטריון מיצוי כושר ההשתכרות בכל הטבות המדינה.איך תוכל לפעול?