חדו"ש במכתב לפירון:

להפסיק התקצוב למוסדות פטור שלומדים ביום העצמאות

50 אלף תלמידי מוסדות הפטור לומדים בימי העצמאות - בניגוד לחוק. מנכ"ל חדו"ש, הרב אורי רגב, קורא לרב שי פירון לנקוט צעדים נגד מוסדות עברייניים ולהפסיק להם את ההקצבות

הרב שי פירון, ראש הישיבה התיכונית פתח תקוה. צילום: כנס כיפה, flickrהרב שי פירון, שר החינוך. צילום: כנס כיפה, flickr

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, פנה היום לשר החינוך החדש, הרב שי פירון, בדרישה שיורה לכל מוסדות החינוך החרדיים לכבד את חוק יום העצמאות ולא לקיים לימודים בחג.

רגב קרא לפירון לפתוח בהליכים משפטיים נגד מוסדות שיפרו את ההוראה ולהפסיק את העברת התקציבים אליהם. לדבריו, "המשך מימון מוסדות החינוך המחנכים לשלילת המדינה הוא מעשה של התאבדות מצד המדינה".

אחד ההיבטים הפחות מוכרים של יום העצמאות הוא כי מדי שנה לומדים כ-50 אלף תלמידי מוסדות הפטור החרדיים בחג, כאילו מדובר ביום לימודים רגיל. זאת, תוך עבירה על חוק יום העצמאות הקובע כי "יום העצמאות יהיה יום שבתון" ותוך העברת המסר לתלמידים כי מדובר ביום לימודים רגיל.

המשך מימון מוסדות שמחנכים לשלילת המדינה – מעשה התאבדות

מוסדות הפטור מתוקצבים על ידי המדינה בהיקף של 55% ממוסד ממלכתי, בעלות של מאות מליוני שקלים בשנה. לשם השוואה, המגזר הערבי מכבד את חוק יום העצמאות ולא מתקיימים בו לימודים במועד זה.

רגב כותב לפירון, כי "מדי שנה לאחר יום העצמאות מתברר כי מוסדות לימוד רבים במגזר החרדי הפרו את חוק יום העצמאות והשבתון שנקבע בו, וקיימו לימודים כעניין שבשגרה. החלטתי לפנות אליך לפני יום העצמאות, בתקווה ובציפייה שהרוחות החדשות המנשבות בקואליציה יביאו להפסקת העלמת העין מהתופעה השערורייתית".

רגב קורא לפירון "ליזום נקיטת הליכים משפטיים ומשמעתיים נגד המוסדות שיפרו ביודעין ובכוונת מכוון הוראה זו ולהודיע שמשרדך יפסיק מיידית את המימון הניתן להם מקופת המדינה".

לידיעה באתר מגפוןאיך תוכל לפעול?