עוד שנה של הדרה

חדו"ש: כדאי ש"קול ברמה" יראו בהארכת הזיכיון בשנה זרקור אזהרה

הרשות השנייה האריכה את זיכיונה של "קול ברמה" בשנה, למרות הדרת נשים משידוריה

קול ברמה. צילום: zeevveez, flickrהלוגו של תחנת "קול ברמה". צילום: zeevveez, flickr

מועצת הרשות השנייה החליטה שלשום להאריך בשנה את זיכיון השידורים של תחנת הרדיו התורנית-הספרדית "קול ברמה". הזיכיון מסתיים במרס 2013. הרשות השנייה היתה אמורה להאריך אותו בארבע שנים, מדווח אתר News1, אבל האריכה אותה בשנה. בתום השנה, לאחר בדיקה מקצועית, תשקול המועצה הארכה בשלוש שנים נוספות.

בתגובה להחלטה אומר מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב: "הארכת הזיכיון של 'קול ברמה' בשנה אחת צריכה להיות זרקור אזהרה לתחנה. אם 'קול ברמה' רוצה להמשיך לשדר, היא תצטרך להפסיק להדיר לנשים ולהפסיק לשמש שופר של ש"ס".

לדברי רגב, "עצם קיומה של תחנה שאין בה שדריות הוא חרפה והרשות השנייה גילתה נדיבות רבה, אולי רבה מדי, כשאפשרה לתחנה שנה לתיקון המעוות. טוב לראות שהרשות השנייה נותנת דעתה להפרות הרבות של החוק על ידי התחנה, בהיותה שופר של ש"ס בתקופת הבחירות. חדו"ש ממתינה לראות אילו אמצעים יינקטו נגד התחנה על הפרות אלו. אם הפוליטיזציה של התחנה לא תיעלם, והתחנה לא תיקנס על הפרות החוק שכבר ביצעה – תשקול חדו"ש פנייה לערכאות".

למרות המלצת הצוות למניעת הדרת נשים, הרשות השנייה החליטה להמשיך את ההסדר שבו מודרות נשים מרוב שידורי התחנה

רגב הביע תקווה ששר התקשורת החדש, גלעד ארדן, "ינקוט אף הוא עמדה ברורה נגד התחנה שמתנהגת כאילו שלטון החוק הישראלי וכללי הדמוקרטיה אינם חלים עליה".

צוות למניעת הדרת נשים המליץ בתחילת מרס ליועץ המשפטי לממשלה להפסיק לאלתר את ההסדר הפסול מול התחנה. למרות ההמלצה הרשות השנייה החליטה להמשיך בינתיים את ההסדר הקיים, שבמסגרתו מודרות נשים מרוב שידורי התחנה. לא נקבע מתווה להוספת שעות שידור של נשים בתחנה.

הרשות השנייה טוענת כי התחנה נותנת מענה לציבור הספרדי התורני. עם זאת, בתחנה לא ניתן בה ביטוי לגוונים של ספרדים ועדות המזרח המזוהים עם הציונות הדתית. "קול ברמה" היא תחנה בעלת צביון חרדי, והיא משרתת בעיקר את ש"ס.

מ"קול ברמה" נמסר: "למרות כל ההערכות, מועצת הרשות השנייה האריכה את זיכיון השידורים לתחנה ומכירה בחשיבותה של 'קול ברמה' למגזר הדתי החרדי בישראל. גם חברי המועצה המתנגדים לשידורי 'קול ברמה' מבינים את מקומה בסדר היום הציבורי של המגזר".

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?