הסדר רדיופוני מפלה

תחנת קול ברמה תחויב לשלב נשים בשידורים

צוות למניעת הדרת נשים שהקים היועץ המשפטי לממשלה קובע כי ההסדר של התחנה עם הרשות השנייה מדיר ופוגע בשוויון

קול ברמה. צילום: zeevveez, flickrקול ברמה. צילום: zeevveez, flickr

ההסדר בין הרשות השנייה לתחנת הרדיו קול ברמה – המאפשר להגדיר באילו שעות ישתתפו נשים בשידורי התחנה ובאילו שעות יופיעו רק גברים – פוגע פגיעה חמורה בשוויון, בכבוד האדם ובחופש הביטוי. כך קובע הצוות למניעת הדרת נשים שהקים היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. הצוות יגיש את מסקנותיו ליועץ המשפטי עד סוף השבוע השבוע.

הצוות בראשות עורכת הדין שרית דנה ממליץ ליועץ המשפטי להורות לרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו להפסיק מיידית את ההסדר המפלה ולבטל כל הגבלה על השמעת נשים בתחנה בכל שעות היממה. ב-News1 מציינים כי הצוות מותח ביקורת על הימנעותה של התחנה מהעסקת נשים כשדרניות.

המידע על מסקנות הצוות נמסר בישיבה של ועדת השרים לקידום מעמד האישה. יושבת ראש הוועדה, השרה לימור לבנת,

לימור לבנת: מדובר בעיכוב בלתי סביר, אשר מאפשר להדרת הנשים להתעצם ולהתפשט

מתחה ביקורת חריפה על עיכוב הגשת המסקנות על ידי משרד המשפטים. הצוות מונה בדצמבר 2011 ומסירת מסקנותיו עוכבה למעלה משנה. מצב זה אפשר לרשות השנייה ולקול ברמה להדיר נשים באופן בוטה.

"מדובר בעיכוב בלתי סביר ובלתי מידתי, בלשון המעטה, אשר פוגע ביישום חלק גדול מהמלצותיו של הצוות הבין-משרדי ומאפשר להדרת הנשים להתעצם ולהתפשט", אמרה לבנת. "התלונות בלשכתי וברשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה הולכות ונערמות. יש להפסיק מצב זה לאלתר – אי אפשר להפקיר יותר את זכויות הנשים בישראל".

 לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?