שכחו אותן בבית

עיריית ירושלים עצרה תקציבים לסמינר שמפלה ספרדיות

ארבע תלמידות ספרדיות לא התקבלו לסמינר "דרכי רחל". העירייה עצרה העברת 10 מיליון שקל למוסד החינוכי

חרדי בבית המשפט העליון בדיון בנושא ההפרדה העדתית בבית יעקב עמנואל 29.04.10 צילום: אביר סולטאן, פלאש 90חרדי בדיון בבית המשפט העליון בנושא ההפרדה העדתית בבית יעקב בעמנואל (צילום אילוסטרציה). צילום: אביר סולטאן, פלאש 90

בהחלטה תקדימית עצרה עיריית ירושלים תקציב של עשרה מיליון שקלים, המיועד לסמינר החרדי "דרכי רחל", מכיוון שמנהל המוסד מסרב לקלוט ארבע תלמידות ממוצא ספרדי.

ועדת הרבנים לענייני סמינרים קבעה בתחילת שנת הלימודים כי "דרכי רחל" צריך לקבל את ארבע התלמידות. מנהלי הסמינר סירבו לקבל את ההחלטה ולכן ארבע התלמידות יושבות בבית מאז תחילת השנה.

"כל בנות הכיתה שלי המשיכו לסמינר ורק אני נותרתי לבד בבית", אמרה אחת התלמידות, בת 14, ל-nrg. "... בכל יום נצבט לי הלב מחדש כשאני חושבת על ההפסד של הלימודים ועל התדמית שתידבק אלי כ'זאת שלא נמצא בית ספר שמוכן לקבל אותה'. אני ממש עצובה מזה שמסתכלים עלינו כסוג ב', ולא מפסיקה לחשוב מדוע עושים לנו את זה".

עיריית ירושלים פנתה להנהלת "דרכי רחל", אבל פניותיה נענו בשלילה. סיעת ש"ס במועצת העיר החליטה לפעול כדי לעצור

אני ממש עצובה מזה שמסתכלים עלינו כסוג ב', ולא מפסיקה לחשוב מדוע עושים לנו את זה

תקציבים שהמוסד אמור לקבל. השבוע התכוונה העירייה להעביר לסמינר עשרה מיליון שקלים להקמת מבנה שאמור לאכלס מאות תלמידות.

חבר מועצת העיר מטעם ש"ס, אשר מישאלי, הפעיל לחצים והביא להחלטה לעצור את העברת הכסף לסמינר "דרכי רחל". העברת הכסף נעצרה אף על פי שסגן ראש העירייה מטעם יהדות התורה, יצחק פינדרוס, המחזיק בתיק החינוך החרדי, התנגד להחלטה.

בעקבות התקדים אמר מישאלי כי הוא מתכוון להמשיך לנקוט בסנקציות כלכליות נגד מוסדות חינוך חרדיים שיפלו בנות ממוצא ספרדי. "עצירת התקציב היתה לאחר פניות רבות של כל הגורמים הרלוונטיים ל'דרכי רחל'. אני מתכוון להמשיך לנקוט אפס סובלנות כלפי מוסדות שינקטו אפליה על רקע עדתי", אמר מישאלי.

פינדרוס אמר בתגובה: "אני חושב שצריך להפריד בין העברת הכסף לבניית המבנה להכנסת התלמידות לסמינר. אני תומך בהכנסת הבנות לסמינר ומאמין שזה יקרה בזמן הקרוב".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?