תואר לגברים בלבד

ההפרדה באקדמיה מגיעה לציבור הדתי-הלאומי

באוניברסיטת אריאל נפתח מסלול מיוחד לגברים בוגרי ישיבות הסדר ומכינות

הכניסה לאוניברסיטת אריאל. צילום: יצחק שליסל, ויקיפדיההכניסה לאוניברסיטת אריאל. צילום: יצחק שליסל, ויקיפדיה

אוניברסיטת אריאל פתח מסלול לימודים חדש, המיועד לגברים בלבד. מודעות פרסום למסלול החדש פונות לגברים במלים "רוצה ללמוד באוניברסיטה? אל תצא מהישיבה". בהמשך נאמר: "הצטרפו לתוכנית הלימודים החדשה באוניברסיטת אריאל, שתאפשר לכם לרכוש תואר אוניברסיטאי במקצוע מבוקש מבלי שתצטרכו לוותר על העולם הרוחני שלכם".

תלמידי המסלול החדש ילמדו בנפרד הנדסה, תעשייה וניהול, מינהל עסקים וכלכלה ומדעי המדינה. כן יוקם בית מדרש בסמוך לאוניברסיטה, שיהווה מעין שלוחה של ישיבות ההסדר והמכינות שיזמו את פתיחת המסלול.

המסלול נפתח ביוזמתה של עמותת בית מדרש ישיבתי, שהוקמה על ידי כמה ראשי ישיבות הסדר כמו הרב יהושע ויצמן מישיבת ההסדר במעלות, הרב אליקים לבנון מאלון-מורה, הרב אליהו חיים בלומנצויג מישיבת ירוחם והרב אלעזר אהרונסון מישיבת 

הרבנים חוששים מירידה ברמה הדתית של בוגרי הישיבות בהגיעם לאוניברסיטאות

ההסדר בחולון. הרב אביב זגלמן, הנפש החיה מאחורי המיזם, אמר ל-nrg שכ-80 רבני ישיבות, ראשי מכינות ורבני ערים תומכים ביוזמה.

לדברי הרב זגלמן, לימודים נפרדים בעולם האקדמי אינם מציאות חדשה ולא מעט אוניברסיטאות פתחו מסלולים נפרדים. "זו לא המצאה של עמותת בית מדרש ישיבתי. אוניברסיטת בר-אילן מפעילה קמפוס נפרד בירושלים... גם האוניברסיטה העברית פתחה קמפוס נפרד לבנים... יש המון מוסדות כאלה, עם ביקוש שהולך וגדל בקצב מהיר".

הוא הוסיף שרבני הישיבות חוששים מירידה ברמה הדתית של בוגרי הישיבות והמכינות המגיעים לקמפוסי האוניברסיטאות. "אנשים בגיל של הסטודנטים עדיין מעצבים את האישיות שלהם, ולכן השחיקה גדולה מאוד... האווירה בקמפוסים היא אחרת, ולמעשה הסטודנטים חיים ביחד".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?