מי גורם לקרע

הבית היהודי: ראשי ש"ס המאיסו את התורה

עם פתיחת המשא ומתן הקואליציוני מבהירים נפתלי בנט ועמיתיו: אנחנו לא הגוי של שבת של ש"ס

יו''ר הבית היהודי נפתלי בנט בויכוח ציבורי באוניברסיטה העברית בהר הצופים. 08.01.2013. צילום: מרים אלסטר פלאש 90.jpgיו''ר הבית היהודי, נפתלי בנט, בוויכוח ציבורי באוניברסיטה העברית. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראשי ש"ס המאיסו את התורה על הציבור החילוני, טוענים בכירים בבית היהודי יממה לאחר פתיחת המשא ומתן על הרכבת הממשלה החדשה. לצד ההתקפה על ש"ס מתקרבת הבית היהודי למפלגתו של יאיר לפיד, יש עתיד.

"מי שמחפש את הגורם להתעצמות תופעות שונות נגד המסורת היהודית – שיחפש ב'כוכבית הגיור' של ש"ס", אמרו ראשי הבית היהודי. "הם חושבים שהזיכרון שלנו קצר, שהם יצעקו 'קרע בעם' ואנחנו נתבלבל ונשכח מי מוביל אותנו לקרע עם כל יום שעובר".

לפי ידיעה של מורן אזולאי ב-ynet, בבית היהודי אומרים כי לפני הבחירות ניסו לתאם עם ש"ס את עקרונות המשא ומתן הקואליציוני, אבל "הם אפילו לא רצו להיפגש. אז הם לא דאגו לקרע בעם. הם היו בטוחים שהם עתידים להיות בקואליציה.

מי שמחפש את הגורם להתעצמות תופעות שונות נגד המסורת היהודית – שיחפש ב'כוכבית הגיור' של ש"ס

הם לא היו צריכים את הבית היהודי. אנחנו לא הגויים שלהם, וגם לא ה'גוי של שבת' שלהם".

ראשי ש"ס, אלי ישי, אריה דרעי ואריאל אטיאס, נשמעו פסימיים בתום פגישתם עם צוות המשא ומתן של מפלגת הליכוד ביתנו. "יאיר לפיד מציב עמדות של שחור או לבן, בלי חבל הצלה. ייקח כמה ימים עד שגם הבית היהודי יבין שאי אפשר לשבת יחד בקואליציה עם יש עתיד", אמר דרעי.

ישי הוסיף: "יש לא מעט פערים בסוגיות התקציב והשוויון בנטל. בנימין נתניהו יותר קרוב להבנות עם יש עתיד, ועם זאת הוא מנסה להקים ממשלה רחבה ככל האפשר".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?