מה שלא צודק ייעלם

לפיד בעד נשות הכותל ונישואים אזרחיים

בנאום שנשא לפני ועידה של הרבנים הקונסרבטיבים חודשים לפני הבחירות הבטיח יו"ר יש עתיד להיאבק למען יהדות פלורליסטית ושוויונית בישראל

"במשך שנים רבות הטרגדיה של התנועה הקונסרבטיבית, בארצות הברית ובישראל, היתה העובדה שרוב הישראלים הם קונסרבטיבים. הם פשוט לא יודעים את זה", אמר יאיר לפיד בנאום לפני רבנים קונסרבטיבים. לדבריו, "רוב הישראלים רצו יהדות פלורליסטית, שפויה, מקבלת. הם רק לא היו מודעים לעובדה שיש דבר כזה. בשנים האחרונות זה השתנה. המנהיגות הנוכחית של התנועה הקונסרביטיבית בישראל שינתה את המצב מבחינות רבות".

לפיד, שהופיע במאי 2012 לפני כנסת הרבנים (The Rabbinical Assembly), ארגון הרבנים הקונסרבטיבים, אמר עוד שיעשה כל שביכולתו כדי לאפשר לנשים רפורמיות או קונסרבטיביות להתפלל בכותל המערבי, עטופות בטליתות.

הוא הבטיח כי יעשה ככל יכולתו כדי שבישראל יהיו נישואים אזרחיים. "השליטה המוחלטת של הרבנות בנישואים ובגירושים היא עלבון לכל אדם חופשי", אמר לפיד.

כן הבטיח להיאבק כדי להבטיח שוויון לכל זרמי היהדות בישראל – אורתודוקסים, קונסרבטיבים או רפורמים – בגיור, בתקצוב ובעיני החוק." איש אינו יכול לטעון לבעלות על האל היהודי. פוליטיקאים קטנים אינם יכולים לקבוע משהו נצחי כמו הזהות היהודית. זה פשוט לא צודק, ולכן זה צריך להיעלם", אמר.

embed icon


איך תוכל לפעול?