בעקבות עתירת חדו"ש:

יו"ר ועדת הבחירות: יהדות התורה תמחק את המילה ברכות מקריאת הרבנים להצביע ג'

השוםט אליקים רובינשטיין קבע, כי "קריאת הקודש" של 28 הרבנים הבכירים של יהדות התורה מברכת את מי שיצביע ג' בפריון, באריכות ימים ובפרנסה – בניגוד לחוק

''קריאת הקודש'' שפרסמו בכירי הרבנים של יהדות התורה''קריאת הקודש'' שפרסמו בכירי הרבנים של יהדות התורה

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, הורה ליהדות התורה למחוק את הברכות מ"קריאת הקודש" של 28 גדולי התורה של המפלגה להצביע ג'. ההוראה ניתנה בעקבות עתירת עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון . רובינשטיין קובע כי ברכת הרבנים למצביעים ג', כי יזכו ב"בני, חיי ומזוני" (בנים, אריכות ימים ופרנסה) מהווה עבירה על איסור הברכות בחוק הבחירות. הוא מורה בהחלטתו כי את האמירה "יתברכו" יש לשנות ל"שיזכו" ובנוסף את המילים "בכל הברכות ממקור הברכות" שהופיעו במודעה המקורית יש לשנות ל "שיזכו בכל הטוב ממקור השפע".

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, בירך על ההחלטה והוסיף כי "השופט רובינשטיין הבהיר שגם גדולי התורה אינם מעל החוק וגם להם אסור לחלק ברכות". לפני שבועיים נאלצה ש"ס, בעקבות עתירת חדו"ש, להסיר מאפליקציית מרן שהפיצה לסמארטפונים את האפשרות לקבל ברכה אישית ממנהיג המפלגה, הרב עובדיה יוסף.

חוק הבחירות קובע כי "כל המשדל אדם להצביע בעד רשימת מועמדים מסוימת בדרך של השבעה, קללה, נידוי, חרם, נדר או הבטחה להעניק ברכה דינו מאסר חמש שנים או קנס".

מדי מערכת בחירות מפרסמים גדולי התורה של יהדות התורה קריאה על החוב הקדוש ללכת להצביע ג'. השבוע פורסמה

מנכ"ל חדו"ש, הרב רגב: השופט הבהיר שגם גדולי התורה אינם מעל החוק וגם להם אסור לחלק ברכות

הקריאה הזו בביטאוני המפלגה החרדית האשכנזית, תחת הכותרות "קריאת קודש" ו"מי לד' אלינו". על המודעה חתומים 28 רבנים בכירים ובהם מנהיגי דגל התורה, הרבנים אהרון לייב שטיינמן וחיים קניבסקי, וכן מנהיגי אגודת ישראל האדמו"רים מגור, מוויז'ניץ ומבעלז.

המודעה מסתיימת באמירה "היננו תפילה להשי"ת כי הפועלים והמצביעים למען רשימת יהדות התורה המאוחדת והשבת אגודת ישראל דגל התורה שסימנה ג' לכנסת, יתברכו בבני חיי ומזוני ובכל הברכות ממקור הברכות".

הרב רגב כתב בעתירה כי להבטחה לבנים, לאריכות ימים ולפרנסה, "יש ערך ומשקל מיוחד באוזני המאזינים והקוראים, המאמינים בכוחם של המבטיחים והמעתירים תפילות לחולל נפלאות במרומים ולהביא באורח על-טבעי להתגשמות ברכות אלה בחייהם של הנזקקים".

ב-2003 פסלה ועדת הבחירות תשדיר ובו ברכה מתונה בהרבה של זקן המקובלים, יצחק כדורי: "מי שבירך את אבותינו אברהם יצחק ויעקב הוא יברך וישמור ויעזור לכל אשר בוחרים אהבת ישראל". בג"ץ אישר את הפסילה. רגב כותב, כי מכיוון שהעתירה הנוכחית מתייחסת לרבנים בדרג בכיר, "נודעת חומרה יתרה להפרת הוראת החוק הנ"ל בעת הזאת, במודע ובכוונת מכוון, כדי לשדל מצביעים להצביע עבור המשיבה".

לידיעה באתר ערוץ 7

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?