רוב להפרדת הדת מהמדינה

82% מתומכי הבית היהודי בעד ביטול תקציב הישיבות

מדד הדת והמדינה של חדו"ש: 71% מהציונים הדתיים תומכים בשירות צבאי של החרדים

ישיבת פוניבז' בבני ברק לאחר החזרה מחופשת בין הזמנים של הקיץ ותחילת זמן אלול תקופת הלימודים שלפני הימים הנוראים. 20.08.2012 צילום נתי שוחט פלאש 90.jpgישיבת פוניבז' בבני ברק לאחר החזרה מחופשת בין הזמנים של הקיץ (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

82% ממצביעי הבית היהודי תומכים בקיצוץ דרסטי של תקציבי הישיבות או בביטולם המוחלט. 71% מהם תומכים בחיוב של החרדים בשירות צבאי, 55% מאנשי הציונות הדתית רוצים הכרה בכל סוגי הנישואים ו-54% מהם סבורים כי יש להעניק לזרם הקונסרבטיבי ולזרם הרפורמי מעמד שווה לזה של האורתודוקסים.

נתונים אלה עולים מסקר מדד הדת והמדינה של חדו"ש, שממצאיו העיקריים פורסמו ב-ynet. המדד מבוסס על סקר שערך מכון סמית בקרב 800 נשאלים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת בישראל.

מבין מצביעי הבית היהודי, 59% תומכים בהפרדת הדת והמדינה

44% מהמשתתפים בסקר אמרו כי יחסי דת ומדינה והקונפליקט בין דתיים לחילונים חשובים יותר מהקונפליקט בין שמאל לימין. 60% מהם תומכים בהפרדת הדת מהמדינה. מבין מצביעי הבית היהודי, 59% תומכים בהפרדת הדת והמדינה.

אתר "בחדרי חרדים" מדווח גם ש-76% מהציבור אינם מרוצים מפעילות הממשלה בענייני דת ומדינה. האתר מציין שלפי הסקר 71% מהציבור מתנגדים להדרת נשים, 80% תומכים בחיוב של החרדים בלימודי ליבה, 72% תומכים בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת ו-80% תומכים בהפרטת מערך הכשרות בישראל.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?