מעט מדי

חדו"ש: מתווה הגיוס החדש – לאט מדי, פוליטי מדי

חברי הכנסת החרדים העדיפו שלא להתייחס להמלצות שפורסמו. אבל מאיר פרוש הצהיר: אסור לנו להסכים עם המתווה החדש

מאיר פרוש. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90מאיר פרוש. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

המלצות הוועדה שניסחה את המתווה החדש לגיוס בני ישיבות הן בבחינת "מעט מדי, לאט מדי, ופוליטי מדי", אמר מנכ"ל חדו"ש, הרב אורי רגב. "האירוניה היא, שגם את המעט הזה ידחו המפלגות החרדיות בשאט נפש".

חברי הכנסת החרדית, מדווח "מעריב", החליטו שלא להתייחס להמלצות הוועדה והשאירו את ההכרעה בעניין לגדולי התורה. הפוליטיקאי החרדי היחיד שביטא עמדה בנוגע להמלצות היה סגן שר החינוך מאיר פרוש מיהדות התורה. "מתווה החוק שהוצג על ידי שר הביטחון הוכן ללא מעורבות של הנציגות החרדית מטעם יהדות התורה, וההמלצות כפי שפורסמו כוללות נוסח ששולל את הסמכות משר הביטחון למתן דיחוי לבני ישיבות משירות צבאי כאשר לא עמדו ביעדים", אמר פרוש בעיתון "המבשר".

פרוש הוסיף: "אסור לנו להסכים עם המתווה החדש, שמשנה מוסכמה מושרשת ויסודית, שלאורך עשרות שנים הצבא אפשר לכל לומדי התורה שתורתם אומנותם לקבל דיחוי משירות צבאי".

הרב אורי רגב: האירוניה היא, שגם את המעט הזה ידחו המפלגות החרדיות בשאט נפש

העיתון "הפלס" של הפלג הירושלמי הציג התנגדות עזה יותר. בכותרת הראשית של העיתון נכתב: "עומדים עלינו לכלותנו". עורכי "הפלס" כתבו עוד: "הוחל בהליך חקיקה של מתווה חדש למימוש גזירת השמד של גיוס בני הישיבות".

יו"ר סיעת יהדות התורה, מנחם אליעזר מוזס, אמר בערוץ הכנסת שהחרדים מבקשים לאשר את חוק הגיוס החדש עוד לפני יציאת הכנסת לפגרת הקיץ בעוד כשלושה שבועות.

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, בירך על מתווה הגיוס החדש. בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב לפיד: "מתווה השוויון בנטל שפרסם אתמול משרד הביטחון הוא בעצם חזרה לחוק של יש עתיד. צה"ל שבר בהחלטיות את המיתוס שלפיו 'הוא בכלל לא צריך את החרדים'. הצבא רוצה את החרדים, יש לו מה לעשות איתם, הוא יעשה הכל כדי לגייס אותם במספרים גדולים. המתווה גם שומר על המאמץ לגרום לחרדים לצאת לשוק העבודה בגיל צעיר יחסית".

לידיעה ב"מעריב"איך תוכל לפעול?