מתווה הכותל תקוע

חדו"ש: השר אזולאי אינו ראוי לשאת באחריות למקומות הקדושים

שר הדתות התפטר מהוועדה לאישור עבודות במקומות הקדושים. התפטרותו מונעת את אישור העבודות להכשרה רחבת תפילה פלורליסטית בכותל המערבי

שר הדתות, דוד אזולאי מש''ס. צילום: אבי אוחיון, לע''משר הדתות, דוד אזולאי מש''ס. צילום: אבי אוחיון, לע''מ

עמותת חדו"ש קראה לשינוי חוק העתיקות, כדי שחברותו של השר לשירותי דת בוועדה לאישור עבודות במקומות הקדושים לא תתחייב מהחוק. חדו"ש התייחסה לסוגיה בעקבות התפטרותו של שר הדתות דוד אזולאי מש"ס מהוועדה. אזולאי התפטר, מכיוון שהוועדה אמורה לאשר את העבודות להכשרת רחבת התפילה הפלורליסטית בכותל המערבי.

"הודעתו של אזולאי על התפטרותו מן הוועדה מוכיחה שאין הוא ראוי לשאת באחריות כלשהי על המקומות הקדושים בישראל", אמר מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב. "אזולאי וחבריו במפלגות החרדיות טרם השלימו עם היותה של ישראל מדינה דמוקרטית, מדינת העם היהודי כולו, ועתה הוכיח פעם נוספת שאינו ראוי לכהן בתפקידים החורגים מחלוקת טובות הנאה לציבור החרדי".

הרב רגב: אזולאי הוכיח פעם נוספת שאינו ראוי לכהן בתפקידים החורגים מחלוקת טובות הנאה לציבור החרדי

 לפני אזולאי התפטרו מהוועדה לאישור עבודות במקומות הקדושים שרת התרבות, מירי רגב, ושרת המשפטים, איילת שקד.

"ישראל היום" מציין שהארגון החרדי-הלאומי ליב"ה הגיש עתירה שבה טען כי פעילותה אינה חוקית מכיוון שחבר נוסף בה, השר יובל שטייניץ, נגוע בניגוד עניינים. בעתירה נטען ששטייניץ קיבל תרומות למסע הבחירות שלו מגורמים רפורמיים בארה"ב.

"אנחנו מברכים את השר אזולאי עם פרישתו מהוועדה", מסר ארגון ליב"ה, "ומקווים שלא יימצא שר שיסכים לקחת על עצמו את האחריות למסירת הכותל המערבי לגורמים רפורמיים, תוך רמיסה גסה של מסורת ישראל העתיקה והנצחית".

לידיעה ב"ישראל היום"איך תוכל לפעול?