בדלת האחורית

משרד התחבורה מתכנן 63 קווי מוניות שירות חדשים

מוניות השירות פועלות בסופי שבוע והקווים החדשים יאפשרו הרחבה של מערך התחבורה הציבורית הפועל בסופי שבוע

מונית שירות ברחוב הרצל בחיפה. צילום: Orrling, wikipediaמונית שירות ברחוב הרצל בחיפה (צילום אילוסטרציה). צילום: Orrling, wikipedia

משרד התחבורה פרסם רשימת קווים חדשים של מוניות שירות, שיפעלו בסופי שבוע ב-63 ערים בישראל. הרשימה מתפרסמת באתר האינטרנט של המשרד, כדי לאפשר למשתמשי התחבורה הציבורית להעיר הערות. התוכנית שפרסם משרד התחבורה כוללת 117 קווי מוניות חדשים וכן שדרוג של קווים קיימים.

הקווים יופעלו ב-23 אשכולות גיאוגרפיים, ובהם ארבעה אשכולות חדשים: אילת, בקעת אונו, חולון־בת־ים ואזור יהודה ושומרון. כיום פועלות מוניות השירות בעיקר במסלולים דומים לקווי אוטובוס. זמן הנסיעה במוניות השירות קצר יותר מאשר באוטובוס ולנוסעים יש אפשרות לבחור היכן יירדו. "ידיעות אחרונות" מציין שרוב המסלולים שבהם פועלות מוניות שירות נקבעו לפני 40 שנה. הם אינם מכסים שכונות חדשות ואזורי בילוי ותעסוקה שהתפתחו מאז.

התשלום על נסיעות ביום שישי ובשבת יהיה במזומן. באופן זה המדינה לא תהיה מעורבת בגביית התשלום על נסיעות אלה

בניגוד לקווי האוטובוס, מוניות השירות יכולות לפעול גם בסופי שבוע, על פי רישיונן. לכן מוניות השירות הן מערך תחבורה ציבורית שמופעל בשבת, בדרך האחורית.

בהחלטה של משרד התחבורה על הרחבת קווי מוניות השירות נקבע שבימי חול אפשר יהיה לשלם על הנסיעה באמצעות כרטיס רב קו. התשלום על נסיעות ביום שישי ובשבת יהיה במזומן. באופן זה המדינה לא תהיה מעורבת בגביית התשלום על נסיעות אלה.

לפי ההצעה של משרד התחבורה יופעלו 63 קווים חדשים של מוניות שירות במחוז המרכז וכן יהיו נסיעות מערים מרכזיות לנמל התעופה בן־גוריון. כן יפעלו 23 קווים חדשים במחוז הצפון, 14 קווים חדשים במחוז הדרום, 12 קווים חדשים במחוז ירושלים ושלושה קווים באזור יהודה ושומרון.

לידיעה ב"ידיעות אחרונות"איך תוכל לפעול?