רואים רק עצמם

גפני: "אני שונא את הנהגת הציונות הדתית"

בישיבה של ועדת הכספים בראשותו סירב גפני לדון בהעברת כספים להתיישבות צעירה ביהודה ושומרון. אחר כך מתח ביקורת על ראשי הבית היהודי באוזני עיתונאים

ח''כ משה גפני בישיבה בכנסת 10.03.2014 צילום: פלאש 90ח''כ משה גפני בישיבה בכנסת. צילום: פלאש 90

"אני שונא את ההנהגה הציונית הדתית", אמר היום ח"כ משה גפני מיהדות התורה בשיחה עם עיתונאים. שירית אביטן כהן מ"מקור ראשון", ששוחחה עם גפני יחד עם אור יזרעאלי מערוץ הכנסת, תיארה את ההתבטאות בחשבון הטוויטר שלה.

לפי הציטוט שפרסמה אביטן כהן, גפני אמר כי אינו שונא את ראשי הציונות הדתית "באופן אישי", אך הוסיף, "הם כמו שהחרדים היו לפני 50 שנה, רואים רק את עצמם".

בלשכתו של גפני הבהירו כי יו"ר יהדות התורה אמר שהוא שונא את ההתנהלות של הנהגת הציונות הדתית, ולא את ההנהגה עצמה. בתגובה לציוץ של אביטן כהן שיער יזרעאלי כי גפני השמיע את ההתבטאות החריפה על רקע הקושי של המפלגות החרדיות לגבש נוסח חדש לחוק הגיוס, שיהיה מוסכם על כלל סיעות הקואליציה.

גפני אמר כי אינו שונא את ראשי הציונות הדתית 'באופן אישי'

אתר "כיפה" מציין שייתכן גם כי גפני אמר את הדברים על רקע עימות בינו לבין ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי בוועדת הכספים, שגפני עומד בראשה. גפני סירב להעמיד להצבעה העברה של 31 מיליון שקל להתיישבות צעירה, כפי שדרש סמוטריץ'.

גפני סירב להיענות לדרישה של סמוטריץ', בטענה שהערים החרדיות ביהודה ושומרון מופלות לרעה ואינן מקבלות תקציבים בדומה להתיישבות קהילתית בגדה המערבית, שברובה אינה חרדית. "הפסקתי לעבוד באופן אלגנטי. אני לא עובד אצל אף אחד יותר", אמר גפני בישיבת הוועדה אתמול.

לידיעה באתר "כיפה"איך תוכל לפעול?