הצבעה בדרך הישר

האדמו"ר מוויז'ניץ נגד זיופים בבחירות

לראשונה קורא רב חרדי בכיר להימנע מזיופים. הרב לא חזר בו מהאיסור על התייצבות בלשכות הגיוס

הרב ישראל הגר, האדמו''ר מוויז'ניץ. צילום: שמואל כהנא, ויקיפדיההרב ישראל הגר, האדמו''ר מוויז'ניץ. צילום: שמואל כהנא, ויקיפדיה

האדמו"ר מוויז'ניץ קורא לחסידיו להימנע מזיופים בקלפיות. בדברי תורה שנשא בשבת אמר האדמו"ר, הרב ישראל הגר, כי יש אנשים החושבים שיצליחו לסייע למפלגתם באמצעות זיופים או הצבעה כפולה. "חלילה, אין זו הדרך, חייבים לפעול בכל הכוח אך ורק בדרך הישר, דרך האמת", אמר האדמו"ר.

הרב הגר אמר לחסידיו כי חובה על כולם להתגייס להצלחתה של יהדות התורה בבחירות וכי עליהם לפעול למענה. "ישנם האומרים כי הנציגים של היום אינם טובים כפי שהיו אלו בעבר וישנם אחרים שיש להם טענות כאלו ואחרות", טען. "אין זה נכון, חייבים לפעול להצלחת התנועה שתגן על קודשי היהדות".

במערכות בחירות בעבר נחשפו חשדות רבים לזיופים בציבור החרדי. בין היתר עלו חשדות להצבעה באמצעות תעודות זהות של נפטרים, אנשים שנמצאים בחו"ל וחולים. היו גם מצביעים שהועמדו לדין. ככל הידוע, זאת הפעם הראשונה שרב חרדי

ישנם האומרים כי הנציגים של היום אינם טובים כפי שהיו אלו בעבר. אין זה נכון

בכיר מפרסם קריאה שלא להשתמש בשיטה זו.

ב"כיכר השבת" נכתב כי בדרשה שנשא לפני אלפי חסידים הבהיר הרב גם, כי ההוראה שנתן לפני שבוע, האוסרת על בחורי הישיבות להתייצב בלשכות הגיוס אם קיבלו צו ראשון – לא שונתה. "הנושא עליו דיברנו בשבוע שעבר... היה נראה בתחילת השבוע כי נמצא לו פתרון... אך בהמשך התברר כי הבעיות עדיין קיימות ולכן ההוראה נשארת בעינה ואין כל שינוי", אמר.

האדמו"ר לא שינה את עמדתו, למרות ההסכם שהושג בין צה"ל ליהדות התורה, שלפיו תלמידי ישיבות יוכלו לעבור בדיקות אשכים לאיתור בקע בקופות החולים – ולא בלשכות הגיוס.

לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב"בחדרי חרדים"

 לידיעה על האיסור להתייצב בלשכות הגיוס באתר חדו"שאיך תוכל לפעול?