תקיפה בדרך הביתה

תלמידי ישיבה רגמו נערה באבנים כי חשבו שהיא לסבית

הנערים גם קראו לעברה: "זה בן או בת". הנערה נחבלה בפניה והגישה תלונה במשטרה

שריפת אשפה בהפגנה נגד פתיחת קניון קרתא בשבת. צילום: David Fainstein, wikipediaהפגנה נגד פתיחת קניון קרתא בשבת (צילום אילוסטרציה). צילום: David Fainstein, wikipedia

מ', בת 17, המתגוררת ביישוב בגוש דן, הולכת כל יום לביתה באותו מסלול. ביום ראשון השבוע שמעה קריאות מצדם של תלמידי ישיבה שעמדו לא רחוק מהדרך. הם צעקו לעברה "לסבית" וגם "זה בן או בת?" אחר כך גם השליכו עליה אבנים.

"לא האמנתי שדבר כזה יכול לקרות", אמרה הנערה ל-ynet. "עברתי שם אחר הצהריים. הייתי עם אוזניות ואחרי חמש דקות של הליכה חלפתי ליד נקודת איסוף של תלמידי ישיבה. התקהלו שם ילדים ושלושה צעירים. אחרי כמה שניות שמעתי צעקות. הורדתי את האוזניות, הסתובבתי לעברם והבנתי שהצעקות מכוונות אלי".

לדבריה, היא התעלמה מהקריאות והם השליכו עליה אבנים שגרמו לחבלות בפניה. "ברגע שהם הבינו שהאבנים פגעו בו,

לא עשיתי שום אקט פרובוקטיבי, לא הסתובבתי עם דגל הגאווה על הגב

הם ברחו... עזבתי במהרה את המקום". הצעירה הלכה עם אמה לתחנת המשטרה והגישה תלונה.

"אני עוברת בשכונה הזו על בסיס יומי בשנתיים האחרונות", אמרה. "לא עשיתי שום אקט פרובוקטיבי, לא הסתובבתי עם דגל הגאווה על הגב. הייתי עם אוזניות, עסוקה לגמרי בענייני. לא הפרעתי לאף אחד. אני לא חושבת שאי פעם היה לי חיכוך בשכונה הזו".

למרות התקרית הקשה, בכוונתה להמשיך ללכת בשכונה כרגיל. "יש פחד, אבל אני מניחה שאעבור שם שוב. אני לא רואה שום סיבה שלא. אני לא חושבת שהם צריכים להרגיש שיש להם השפעה כלשהי על חיי".

מהמשטרה נמסר: "התקבלה תלונה בגין השלכת אבנים. התיק נמצא בחקירה".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?