חבורת הזבל

טיטולים הושלכו על חניכי פנימייה צבאית במאה שערים

תלמידים מפנימיית אור עציון שסיירו בשכונה החרדית הותקפו גם בשקיות זבל ובקריאות "נאצים"

אישה חרדית ברעלה חולפת ליד הפגנה בבתי ורשה 18.03.10. ההפגנה כנגד התערבות המשטרה בסכסוך נדל''ן מקומי. צילום: קובי גדעון, פלאש 90אישה חרדית ברעלה ליד הפגנה בבתי ורשה, מאה שערים (צילום אילוסטרציה). צילום: קובי גדעון, פלאש 90

חניכים של פנימייה צבאית שסיירו במאה שערים ספגו קללות וטיטולים מסריחים מקבוצה של חרדים קיצונים שנתקלו בהם. ביום חמישי ביקרו תלמידים מהפנימייה הצבאית אור עציון בירושלים, במסגרת סיורים להכרת קבוצות שונות בחברה הישראלית.

התלמידים ביקרו בישיבת חברון ומשם הלכו לביתו של אדמו"ר במאה שערים. באחת מסמטאות השכונה החלו חרדים לקרוא לעברם "נאצים, הסתלקו", ולהשליך עליהם שקיות זבל וטיטולים צואים. התלמידים המשיכו לבית האדמו"ר, שם התקבלו בחמימות. ב-ynet נכתב כי הקיצונים ניסו להפריע להם גם בזמן הפגישה.

עד ראייה לאירוע סיפר לעיתונאי החרדי יקי אדמקר, כי עוד לפני כניסת המבקרים לשכונה הם הוזהרו שלא להגיע אליה במדי צה"ל. "זו תקופה רגישה, שהחרדים נלחמים נגד גזירת הגיוס", הסביר האיש. לדבריו, לאחר התקרית התפתח ויכוח אם נכון היה

עוד לפני כניסת המבקרים לשכונה הם הוזהרו שלא להגיע אליה במדי צה"ל

לקרוא לעבר חניכי הפנימייה "נאצים", שכן חלקם חובשי כיפות.

ראש ישיבת אור עציון, הרב מיכה קלצהנדלר, אמר: "אנו מנחילים לתלמידינו את הערכים הנשגבים של תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל. התורה מצווה אותנו לכבד כל אדם באשר הוא אדם בכלל, וכל יהודי באשר הוא בפרט.

"על שנאת חינם חרב כבר בית מקדש השני", הוסיף, "ואנו, שנמצאים ב"ה כבר עמוק בתוך תהליך הגאולה לקראת בניינו של בית המקדש השלישי, לא מוכנים להרוס את מה שכבר נבנה עד עתה. לכן אנו דווקא מרבים באהבת חינם, מעדיפים להיות מהנעלבים ואינם עולבים, ונעשה הכל שלא תהיה עוד מלחמת אחים. זו הסיבה העיקרית שתלמידינו בחרו שלא להגיב לקללות ולזבל שהושלך עליהם".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?