אוהבי מלאכה

חרדים עובדים לאנשי חסידות סאטמר: בשלטון פרזיטים אין אנו מאמינים

חסידי סאטמר הפגינו נגד יריד תעסוקה לחרדים בבית שמש, משתתפי היריד התעמתו איתם

חרדים לובשים שקים ומניפים דגלים שחורים. מפגינים נגד יום העצמאות ה-62 ברמת בית שמש 20.04.10. צילום: קובי גדעון, פלאש 90חרדים בבית שמש מפגינים נגד יום העצמאות ה-62 (צילום אילוסטרציה). צילום: קובי גדעון, פלאש 90

קבוצה של חרדים קנאים מחסידות סאטמר יצאה בסוף השבוע האחרון להפגין נגד יריד תעסוקה לחרדים בבית שמש. אנשי סאטמר הגיעו למקום שבו נערך היריד עם שלטים נגד ארגון מפת"ח שארגן את האירוע ונגד האדם שהפיק אותו – הרשל קליין.

בידיעה ב-nrg נכתב כי הקנאים האשימו את מארגני היריד בשיתוף פעולה עם הציונות ועם המדינה החילונית ובפגיעה בעולם התורה. הם שרו את המנון סאטמר, "בשלטון הכופרים אין אנו מאמינים, אין אנו מאמינים". בתגובה החלו חרדים שהשתתפו ביריד לשיר "בשלטון הפרזיטים אין אנו מאמינים".

העימות בין שתי הקבוצות התרחש ליד הישיבה התיכונית "שעלי תורה" ועשרות מתלמידיה הצטרפו להפגנה נגד הקנאים. "לצערנו, המשטרה הרחיקה את תלמידי הישיבה התיכונית ולא את הקנאים", אמר יעקב לבי, מראשי "היוזמה החרדית", ארגון

הגיע הזמן שהם יידעו שיש אופוזיציה מולם והציבור החרדי מאס בהם ובשיטותיהם

המעודד חרדים לצאת לשוק התעסוקה. "הקנאים קיללו, גידפו וירקו עלינו, אבל הם בעיקר הופתעו לראות שיש חרדים שמתנגדים לשיטות שלהם ושלא מוכנים לשתוק. הגיע הזמן שהם יידעו שיש אופוזיציה מולם והציבור החרדי מאס בהם ובשיטותיהם".

ירוחם אסטרייכר, חרדי שהשתתף ביריד, אמר כי התגובה להפגנת אנשי סאטמר מבטאת "שינוי ביחס של הציבור החרדי לקנאים האלו. סוף סוף מתעמתים מולם בלי פחד".

יעקב לבי הוסיף: "יש היום מאבק קשה מאוד של הציבור החרדי לבדל את עצמו מהקבוצה האנטי-ציונית. זה תהליך ארוך ולא פשוט שכולל כמה מאבקים שונים... אני מאמין שניסיונות הפצת השנאה נגדנו לא יצליחו".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?