אין פרטנר

חדו"ש: שטיינמן מוכן לדרדר את ישראל לתהום נוראה

הרב שטיינמן קרא לתלמידי הישיבות שלא להתגייס לשירות האזרחי במסגרת מסלול "השירות המשמר", שעליו החליטה הממשלה

הרב אהרון לייב שטיינמן ממנהיגי דגל התורה. צילום: יוסי שחף, פלאש 90 רוחבהרב אהרון לייב שטיינמן, ממנהיגי דגל התורה. צילום: יוסי שחף, פלאש 90

"יש להתריע בשער בת רבים נגד תופעה חמורה ומסוכנת זו, שכל מטרתה לקעקע את יסודות קיומנו, נגד כל מהותו וייעודו של בן ישיבה להקדיש את חייו ללימוד התורה". כך מצוטט הרב אהרן לייב שטיינמן, הנחשב למנהיג הליטאי הבכיר, בעיתון "יתד נאמן". שטיינמן ורבנים בכירים נוספים בציבור החרדי קראו לצעירי המגזר שלא להתגייס לשירות האזרחי במסגרת מסלול "השירות המשמר". הם תקפו את החלטת הממשלה להציע לתלמידי הישיבות לשרת במסלול זה.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר: "שוב מתברר שבקרב הנהגת הציבור החרדי אין מתונים, רק קנאים מאוד וקנאים קצת פחות. מדובר ברבנים שמוכנים לדרדר את ישראל לתהום כלכלית וחברתית נוראה, ובלבד שלא יאבדו את שליטתם בתלמידי הישיבות".

לדברי רגב, "מאז תפס שטיינמן את הנהגת הציבור הליטאי, הוא ממשיך להוביל את חזית הסירוב החרדית לכל פשרה ולכל

ראש מינהלת השירות האזרחי: המסלול מצליח לשלב אלפי חרדים בנשיאה בנטל ובמעגל התעסוקה

השתלבות, כמו קודמיו הרבנים שך ואלישיב. שטיינמן שב ומוכיח שבהנהגה החרדית אין פרטנר להידברות. יש לקוות שבציבור החרדי יצמחו מנהיגים חדשים וראויים יותר, שיידעו להוביל אותו להשתלבות בכלכלה ובנשיאה בנטל".

קובי נחשוני מציין ב-ynet, כי בעיתונות החרדית הוזכרו גם דבריו של הרב יוסף שלום אלישיב המנוח נגד מסלול השירות האזרחי. אלישיב טען כי בפתיחת מסלולים אלה מבקש השלטון לגבש "קיבוץ של חרדים הכפוף לפורקי עול, לשליטתם ולתרבותם". הרבנים תוקפים את היוזמה למרות הידברות שקטה בינם לבין מינהלת השירות האזרחי, במאמץ לגבש הסכמה למסלול.

ראש מינהלת השירות האזרחי-לאומי, שר שלום ג'רבי, אומר: "אנו מתמודדים עם קשיים לא פשוטים בתוך החברה החרדית בגיוס המתנדבים לשירות האזרחי, ולכן המהלך לשימור השירות חיוני להבטחת עתידו של המסלול, שמצליח לשלב אלפי חרדים בנשיאה בנטל ובמעגל התעסוקה".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?