תמונות אסורות

כדי להמשיך להדיר נשים, יודרו גם נתניהו וליברמן

בניגוד לסיכום בין כנען לאגד, פורסמו על אוטובוסים בירושלים מודעות של ש"ס עם תמונות של ראש הממשלה ושר החוץ. אגד הסכימה להסיר את הכרזות

אוטובוס בירושלים. צילום: synnwang, flickrאוטובוס בירושלים. צילום: synnwang, flickr

כרזות של ש"ס, שבהן נראות דמויותיהם של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר החוץ, אביגדור ליברמן, יוסרו מאוטובוסים בבירה. הכרזות יוסרו בעקבות הסכמתה של אגד, לפני כמה חודשים, שלא לפרסם דמויות של אנשים על האוטובוסים שלה. כרזות הבחירות של ש"ס פורסמו בבירה למרות התחייבותה של אגד שלא לפרסם תמונות של בני אדם על אוטובוסים בירושלים, נכתב בוואלה. אגד מסרה כי "מדובר בטעות, ועד סוף היום השלטים יוסרו".

ביולי השנה סיכמו אגד וכנען, החברה היחידה המפרסמת מודעות על אוטובוסים בירושלים, שלא יופיעו עוד בני אדם בפרסומות בבירה. הסיכום התקבל לאחר שמשרד התחבורה הודיע כי לא יעניק רישיונות לחברות תחבורה שיפלו נשים בפרסומות. ההודעה נמסרה בעקבות עתירה שהגישה לבג"ץ תנועת ירושלמים, שטענה שכנען סירבה לפרסם מודעות שבהן מופיעות נשים, מתוך חשש שחרדים קיצונים ישחיתו את האוטובוסים.

אגד וכנען סיכמו ביולי, שלא יופיעו עוד בני אדם במודעות על אוטובוסים בבירה

בתנועת ירושלמים אמרו כי למרות ההתחייבות, בימים האחרונים הופיעו על אוטובוסים של אגד בעיר מודעות בחירות של ש"ס, ועליהן תמונותיהם של נתניהו וליברמן. במכתב ששלח עו"ד אביעד הכהן, שמייצג את ירושלמים, לעו"ד שוש שמואלי ממחלקת הבג"צים בפרקליטות, נכתב: "אם פעולתן זו של של החברות אגד וכנען אינן עולות כדי עשיית צחוק ושימת לעג וקלס את תנאי הרישיון שנקבעו להן, ואת הצהרותיהן לבית המשפט, לא ידענו שחוק, לעג וקלס מהם".

האחראי על אגף השיווק של אגד, אייל יחיאל, אמר כי מדובר בטעות וכי התמונות האמורות שייכות לקמפיין המיועד לתל אביב ולא לירושלים. הוא הוסיף כי קיים הסכם מפורש שלא יפורסמו תמונות של אנשים על גבי אוטובוסים של אגד, וכי עד סוף היום התמונות יוסרו מהאוטובוסים.

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?