מכרז תפור?

מכרז רמות: לחיילים מחיר גבוה, לחרדים נמוך

לטענת העירייה ומשרד האוצר, משרד השיכון התאים את מחירי הקרקע במכרז לאוכלוסייה החרדית. הצבא לא קנה קרקע בשכונה אחרי שהוצעו לו מחירים גבוהים

שכונת רמות בירושלים. צילום: Brian Negin, flickrשכונת רמות בירושלים. צילום: Brian Negin, flickr

משרד השיכון התאים את המכרז למכירת דירות "מחיר למשתכן" בשכונת רמות בירושלים לאוכלוסייה החרדית. כך טוענת עיריית ירושלים, המתנגדת למכרז. גם משרד האוצר מתנגד למכרז וטוען שמחירי הקרקע בשכונה גבוהים מכדי שתוכל להיכלל במבצע.

לטענת האוצר, המכרז, שמיועד לסייע לזכאים, נערך בשכונה שנחשבת יקרה. דירת 100 מ"ר ברמות נמכרת כיום במחיר של כ-1.8 מיליון שקל. ב-"TheMarker" מציינים כי בעבר התעניין מינהל המגורים של צה"ל בקרקע, בהתניה שמחירי הדירות לא יעלו על 1.2 מיליון שקל, אבל נכשל בגלל מחירי הקרקע היקרים. לפיכך גורסים באוצר, כי הקצאת שטח כה יקר לצורך המבצע אינה סבירה.

הטענה היא שכדי להתאים את המתחם למבצע, שאחד מתנאיו הוא קרקע בשווי של עד 400 אלף שקל ליחידת דיור, יזם משרד

המינהל הקהילתי רמות ביקש ממבקר המדינה לבדוק את התנהלות משרד הבינוי והשיכון במכרז

הבינוי והשיכון שינוי בעלויות הקרקע: נקבע שמחיר הקרקע יהיה 300 אלף שקל ליחידת דיור בדירות שיוצעו לזכאים. אלא שעלויות הפיתוח במקום מגיעות למחירים גבוהים מאוד – כ-350 אלף שקל ליחידת דיור.

המינהל הקהילתי רמות, גוף של עיריית ירושלים, ביקש ממבקר המדינה לבדוק את התנהלות משרד הבינוי והשיכון במכרז. המינהל טען כי הפעילות של משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל נועדה להכשיר הקמת פרויקט מחיר למשתכן לציבור החרדי.

ממשרד השיכון נמסר: "המכרזים ברמות ובפסגת זאב מיועדים לכלל האוכלוסייה בירושלים, בדגש על זוגות צעירים עם מסלולי דיור להשכרה ומחיר למשתכן. כל המכרזים פורסמו לאחר ישיבות רבות עם משרד האוצר על אגפיו ועם הדרג המקצועי והפוליטי של עיריית ירושלים".

לידיעה ב-"TheMarker"איך תוכל לפעול?