שר הביטחון פורש

חדו"ש לברק: נצל את הזמן שנותר לך לגייס תלמידי ישיבות

עם הודעת הפרישה של שר הביטחון אומר מנכ"ל חדו"ש: "בחודשים האחרונים היה ברק אחראי להפרת חוק המונית כשאפשר את המשך השתמטות בחורי הישיבות, למרות פקיעת חוק טל"

שר הביטחון, אהוד ברק בכנס לעתיד העם היהודי בירושלים. 20.10.10 .צילום: אביר סולטן, פלאש 90שר הביטחון, אהוד ברק, בכנס בירושלים. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

שר הביטחון, אהוד ברק, פורש מהחיים הפוליטיים ולא יתמודד בבחירות הבאות. ברק הודיע על כך במסיבת עיתונאים הבוקר. ברק טען כי הוא עושה זאת משיקולים פרטיים-משפחתיים. "קיבלתי את ההחלטה לא בלי לבטים, אבל בסופו של דבר בלב שלם", אמר ברק. "באופן מעשי אסיים את תפקידי כשר הביטחון עם הרכבת הממשלה הבאה, בעוד שלושה חודשים".

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, קרא לשר הביטחון הפורש "לנצל את שלושת החודשים שנותרו לו בתפקיד, שבהם הוא משוחרר מלחצים פוליטיים, כדי לפתוח בגיוס אמיתי של בחורי הישיבות. בחודשים האחרונים היה ברק אחראי להפרת חוק המונית כשאפשר את המשך השתמטות בחורי הישיבות, למרות פקיעת חוק טל".

לדברי רגב, "בצד זכויותיו הרבות, ברק ייזכר כמי שרץ לראשות הממשלה בהבטחה של גיוס לכולם אבל במקום זה העביר את חוק טל הכושל. זו ההזדמנות האחרונה שלו מחוק את הכתם הזה מהקריירה המפוארת שלו, ולהיזכר כמי שפעל, ולא רק דיבר, על ביטול האפליה בין דם לדם".

ברק ייזכר כמי שרץ לראשות הממשלה בהבטחה של גיוס לכולם אבל במקום זה העביר את חוק טל הכושל

"ההחלטה שלי נובעת מכך שאני רוצה להקדיש יותר זמן למשפחתי, מכך שאני מרגיש שמיציתי את העיסוק בפוליטיקה, שלא היתה אצלי אף פעם מושא תשוקה מיוחד במינו ומכך שיש מקום לאפשר לאנשים נוספים לתפוס עמדות בכירות", אמר ברק.

באתר מגפון נכתב, כי לשאלה אם יסכים לכהן כשר ביטחון במינוי אישי ענה ברק: "הודעתי את מה שיש לי להודיע. על כל השאר אענה אחרי 22 בינואר".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסר כי הוא מכבד את החלטתו של ברק ומעריך את תרומתו ארוכת השנים לביטחון המדינה. יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', הביעה צער על פרישתו של ברק. יחימוביץ' אמרה כי ברק תרם לצה"ל ולביטחון המדינה יותר ממה שהציבור יידע אי פעם.

לידיעה במגפוןאיך תוכל לפעול?