בחסות התורה

הרב קנייבסקי מרגיע: בבני ברק לא ייפלו טילים

מנכ"ל חדו"ש: בעבר היה לציבור החרדי מעט טקט, להוריד פרופיל בימי מלחמה, וחבל שחוכמה זה נשכחה

הרב חיים קנייבסקי מחשובי הרבנים של הציבור החרדי הליטאי 02112011 צילום רוני שוצר פלאש 90.jpgהרב חיים קנייבסקי (במרכז). צילום: רוני שוצר, פלאש 90

במסר מרגיע לתושבי עירו, בני ברק, אומר הרב חיים קנייבסקי, מבכירי הרבנים הליטאים, כי בבני ברק לא ייפלו טילים מעזה. במכתב המתפרסם בעיתון "יתד נאמן" כותב קנייבסקי: "כשהחזון איש זצ"ל אמר שבבני ברק לא יהיו פצצות... בוודאי יתקיים גם היום".

בתגובה לדברי הרב קנייבסקי אומר מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב: "בני ברק ושאר הערים החרדיות משמשות כבר עשרות שנים ערי מקלט לעשרות אלפי רבנים ותלמידי ישיבות שמשתמטים משירות צבאי ועושים את התורה קרדום לחפור בו. אין כמו מבצע עמוד ענן להמחיש זאת. בעבר היה לציבור החרדי מעט טקט, להוריד פרופיל בימי מלחמה, וחבל שחוכמה זה נשכחה. יש לקוות שאחרי המבצע בעזה יתחדש ביתר שאת הדיון הציבורי על חובת השירות".

הרב קנייבסקי הוא אחיינו של החזון איש, מזכיר ynet. כדי להבהיר שדברי החזון איש שרירים וקיימים עד היום הוא כותב:

תושבי בני ברק מזכירים כי במלחמת המפרץ נפלו טילים בכל הערים מסביב, אבל בעיר עצמה לא נפל אפילו טיל אחד

"אין זה קידוש ה' שדברי צדיקים קיימין בחייהן ובטלים לאחר מיתתן... אין לפחד כלל".

דברי הרב פורסמו בביטאון הליטאי בהמשך לתשובה שנתן לתלמיד אחת הישיבות בדרום. קנייבסקי ייעץ לתלמיד שלא לחזור אל מקום לימודיו ולהישאר בבני ברק.

תושבי העיר מזכירים כי במלחמת המפרץ נפלו טילים בכל הערים מסביב, אבל בבני ברק עצמה לא נפל אפילו טיל אחד. בתחילת מבצע "עמוד ענן" הורה הרב אהרן יהודה לייב שטיינמן, גדול הדור הליטאי, לשחרר את מאות תלמידי הישיבות בדרום לבתיהם. עם זאת, הוא אמר כי בישיבות שבהן קיים מרחב מוגן שאפשר להגיע אליו בטווח זמן ההתרעה יוכלו הלימודים להתקיים כסדרם.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?