רשע מחלל שבת

חויב לתת גט לאשתו משום שאינו שומר שבת

האשה טענה שבעלה, שיצא לשאלה, גורם לה מבוכה ומביא לכך שהיא וילדיה מחללים את השבת. בית הדין הרבני ברחובות קבע כי די בכך כדי לחייב את הבעל לתת לה גט

הכניסה לבתי הדין הרבניים בירושלים. 05.10.08. צילום יוסי זמיר, פלאש 90הכניסה לבתי הדין הרבניים בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בית הדין הרבני האזורי ברחובות חייב בעל לתת גט לאשתו, מכיוון שחילל שבת. כשבני הזוג התחתנו לפני 22 שנה היו שניהם חרדים. הם הביאו לעולם תשעה ילדים.

לפני כחמש שנים היה משבר בחייהם ובעקבותיו יצא הבעל לשאלה. לטענת האשה, הוא הפסיק לסייע לה בפרנסת הילדים, החל לבגוד בה ולא שמר שבת. מסיבות אלה הגישה לבית הדין הרבני תביעה לחייב אותו לתת לה גט. "ניסיתי לשקם את הנישואים, אבל המצב לא השתפר", אמרה האשה בבית הדין. "הוא גורם למבוכה בבית ובהתנהגותו גורם גם לנו לחלל שבת".

הבעל סירב לתת גט לאשתו וטען שהוא מנהל חיי משפחה תקינים ותומך כלכלית בילדיו, אבל סובל מנידוי מאז שיצא לשאלה

הבעל סירב להעניק לה גט וטען שהוא מנהל חיי משפחה תקינים ותומך כלכלית בילדיו, אבל סובל מנידוי מאז שיצא לשאלה. "אני אוהב את אשתי והילדים. אין פה עילה לגירושים. אני רוצה שלום בית", אמר הבעל לדיינים.

לפי חדשות 2, הדיינים ציינו בפסק הדין כי קיים פער בין האשה והילדים, שמנהלים אורח חיים חרדי, לבין הבעל שוויתר עליו. אחד הדיינים כתב: "אשה הנשואה לרשע שאינו שומר שבת ושאר המצוות נראה שמחייבים אותו לגרש את אשתו". לכן קבעו הדיינים שאפשר לחייב את הבעל לתת גט לאשה.

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?