צפצוף ארוך

בניגוד להנחיות: קול ברמה שידרה תעמולה של ש"ס

במוצאי שבת העבירה התחנה החרדית את עצרת פתיחת מערכת הבחירות של ש"ס

שלישיית ההנהגה של שס אריה דרעי אלי ישי אריאל אטיאס אחרי ההכרזה שיובילו במשותף את המפלגה 18.10.2012 צילום: יונתן סינדל. פלאש 90.שלישיית ההנהגה של ש"ס, אריה דרעי, אלי ישי ואריאל אטיאס, אחרי ההכרזה שיובילו במשותף את המפלגה. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

תחנת הרדיו החרדית קול ברמה שידרה במוצאי שבת את העצרת של ש"ס לציון פתיחת מערכת הבחירות. עידן יוסף כותב ב-News1 כי העצרת שודרה במשך כמה שעות. ברוב הזמן שודרו דברי תורה, אבל חלק מהרבנים אמרו דברים בזכותה של ש"ס. אחרון הדוברים בשידור היה מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, שאמר כי כל הח"כים של המפלגה מקרבים לתורה.

הנחיות הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, שקול ברמה כפופה אליהן, אוסרות על תעמולת בחירות בתחנות הרדיו האזוריות. לפני כשבועיים שלחה הרשות השנייה מכתב לתחנות הרדיו האזורי, שבו חידדה את ההנחיות בעניין זה. גופי השידור הכפופים לרשות קיבלו התראה חוזרת, לאחר שתחנת רדיו ללא הפסקה שידרה תשדיר פרסומת של מפלגת העצמאות.

בדבריו בעצרת הזכיר הרב יוסף את אלי ישי ואת אריה דרעי, אבל שכח את שמו של אריאל אטיאס. לאחר שהיושבים לצדו הזכירו לו אמר: "כל השלושה הם חוט המשולש אשר לא במהרה

הרב יוסף אמר כי חברי הכנסת של ש"ס ימשיכו להגדיל תורה ולהאדירה גם בקדנציה הבאה וכי הם מונעים התבוללות

יינתק". הוא גם הרעיף שבחים על פעילותו של יעקב מרגי כשר לשירותי דת בתחום המקוואות, בתי הכנסת ובתי המדרש.

מנהיג ש"ס בירך את הח"כים של המפלגה ואמר כי הם ימשיכו להגדיל תורה ולהאדירה גם בקדנציה הבאה וכי הם מונעים התבוללות – נישואים שהם "ערבוב של חושך ואור".

שדר קול ברמה ציין שמדובר ב"כנס המיוחד של פתיחת הבחירות של ש"ס" והוסיף תיאור נלהב של שרי המפלגה וחברי הכנסת שלה, שישבו על בימת הכבוד. "מדהים לראות את כולם", אמר.

מקול ברמה נמסר בתגובה: "כמדי שבוע, גם השבוע העביר רדיו קול ברמה את שיעורו השבועי של מרן הרב עובדיה יוסף. הרדיו פועל בהתאם להוראות הרשות השנייה".

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?