לקראת סגירת המכרז

גם חרדים קיצונים רוצים חלק בחריש

מאות משפחות של נטורי קרתא, תולדות אהרון, תולדות אברהם יצחק וסאטמר, שאינן מכירות בציונות, מבקשות להתמודד במכרז לבניית יחידות דיור בעיר החדשה

רחוב בישוב חריש שבמקומו מוקמת עתה עיר חרדית. 14032010 צילום גיל יערי פלאש 90.jpgרחוב בחריש, שם עומד להיסגר המכרז לבניית יחידות דיור. צילום: גיל יערי, פלאש 90

לקראת סגירת המכרז על מגרשים לבנייה בחריש, ביום ראשון הקרוב, מתחדד המאבק על צביונה של העיר שבוואדי ערה. עד עתה נאבקו על אופיה של חריש חרדים מול עמותות של חילונים, המעוניינים לקנות דירות במחירים נוחים (650 אלף שקל לדירת ארבעה חדרים).

עתה, לפי "גלובס", מצטרפות למאבק קבוצות חרדיות קיצוניות כמו נטורי קרתא, תולדות אהרון, תולדות אברהם יצחק וסאטמר. אלה קבוצות קיצוניות, שאינן מכירות בציונות ומסרבות להכיר בישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. חברי הקבוצות האלה מתבלטים גם במאבקים במאה שערים בירושלים ובקריה החסידית בבית שמש.

החשש העיקרי הוא ששכונות שלמות בחריש ייהפכו לשכונות חרדיות קיצוניות

מקור חרדי מעריך כי מאות משפחות מהקבוצות הקיצוניות הללו מבקשות להתמודד במכרז לבניית יחידות דיור בחריש. לדבריו, אפילו החרדים המתונים המתמודדים במכרז חוששים מאותם קיצונים.

לדבריו, עיקר החשש הוא ששכונות שלמות בחריש ייהפכו לשכונות חרדיות קיצוניות, או שהבנייה במקום תתעכב בשל אותם קיצוניים. "אנחנו יודעים שבכל מקום שהם מתמודדים הבנייה מתעכבת שנים בגלל טענות שווא, אם הם מגלים לפתע קברים ומפגינים במקום ומעכבים את הבנייה מסיבות אידיאולוגיות שלהם", אומר המקור החרדי.

לידיעה ב"גלובס"איך תוכל לפעול?