ימשיכו לדפוק את הספרדים

אמסלם תקף את ש"ס: הקלון דבק בהם

יו"ר "עם שלם" הציג את מפלגתו, מתח ביקורת על ש"ס ויצא נגד חזרתו של אריה דרעי

חבר הכנסת חיים אמסלם, ראש תנועת ''עם שלם''. צילום: Amsalem haim - חיים אמסלם, ויקיפדיהחבר הכנסת חיים אמסלם, ראש תנועת ''עם שלם''. צילום:Amsalem haim - חיים אמסלם, ויקיפדיה

חבר הכנסת חיים אמסלם תקף בחריפות את ש"ס אתמול, כאשר הציג את מפלגתו החדשה "עם שלם". הוא התייחס בעיקר לאפשרות שאריה דרעי יחזור לעמוד בראש ש"ס. "אם דרעי אכן חוזר, ברור שאין למפלגה הזאת שום בשורה ושום חידוש, וכנראה דבק בהם הקלון", מצוטט אמסלם ב"הארץ". "הם ימשיכו לדפוק את הספרדים עם בורות, עוני, תלות והזדקקות".

אמסלם הוסיף: "אנחנו נראה מהי יהדות מתונה מבית אבא, שמכבדת את התורה אבל מקנה לעבודה חשיבות של ערך עליון. העולם החרדי הפך לעולם של שנוררים, שלא לדבר על תעשיית הקמיעות שש"ס טיפחה בפריפריה. אני רוצה שהראויים ביותר בעולם הדתי יהיו תלמידי חכמים, והיתר יילכו ללמוד ויהיו רופאים, עורכי דין או אדריכלים שנושאים בנטל".

"עם שלם" היא מפלגה מזרחית מסורתית. עם חבריה נמנים חבר ארגון רבני צהר אריאל קונסטנטין וסגן ראש עיריית ערד מקסים אוקנין. במסיבת עיתונאים שבה הודיע רשמית על

העולם החרדי הפך לעולם של שנוררים, שלא לדבר על תעשיית הקמיעות שש"ס טיפחה בפריפריה

השתתפותה של "עם שלם" בבחירות אמר עוד אמסלם: "השכבות החלשות הן לא אזרחים סוג ב', שפוטרים אותן בברכה לעולם הבא או בקמיע ויום אחרי הבחירות שוכחים מהן. אני לא אבטיח לאף אחד גן עדן, אבל אני מבטיח להתאמץ שפה לא יהיה גיהנום".

ב-nrg נכתב כי במערכת הבחירות מתכוון אמסלם לפנות לציבור החילוני ולהציג קו מתון ומסר של גישור בין חלקי העם. הוא יתמקד גם בחלק מהציבור החרדי, שאינו מוצא את מקומו במפלגות החרדיות – גם בשל האפליה העדתית הקשה במוסדות החינוך החרדי.

לידיעה ב"הארץ"

 לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?