תקיפות בבית שמש

שלושה חודשי עבודות שירות לחרדי שתקף אנשי תקשורת

משה פרידמן דחף צלם של ערוץ 10 וירק על כתבת גלי צה"ל

הפגנת חרדים ברמת בית שמש נגד ניתוח גופת ילדה 06.05.10. צילום: אביר סולטן, פלאש 90חרדים בורחים משוטרים בהפגנה בבית שמש (צילום אילוסטרציה). צילום: אביר סולטן, פלאש 90

חרדי שתקף אנשי תקשורת בתקופת העימותים בין חרדים לחילונים בבית שמש בדצמבר 2011, נידון לשלושה חודשי עבודות שירות. החרדי, משה פרידמן, בן 28, הורשע בעסקת טיעון בתקיפת צלם ערוץ 10, יניב שמואלי. פרידמן תקף גם את הממונה על החינוך בעירייה, שהתלווה לצוות ערוץ 10, ריצ'רד פרס.

כשלושה חודשים קודם לכן פגע פרידמן בכתבת גלי צה"ל טל יחזקאלי, שסיקרה הפגנה של העדה החרדית בבית שמש. פרידמן קרא לעברה "שיקסה" כמה פעמים וירק על עורפה. בעקבות המקרה הואשם פרידמן בתקיפה.

בידיעה ב-ynet נכתב כי שופט בית משפט השלום בירושלים, אביטל חן, קיבל את הסדר הטיעון שנחתם בין התביעה לבין הסנגור, עו"ד יאיר נהוראי. במסגרת ההסדר נגזרו על פרידמן שלושה חודשי עבודות שירות. השופט אמר כי למרות הישנות המקרים של תקיפת אנשי תקשורת, הוטל על פרידמן עונש קל מפני שאין לו עבר פלילי והוא נשוי ואב לילדים.

השופט ציין כי על פרידמן הוטלו עבודות שירות, מפני שאין לו עבר פלילי והוא נשוי ואב לילדים

השופט ציין גם שפרידמן קיבל על עצמו אחריות למעשים ושהה תקופה במעצר ובמעצר בית. על פי כתב האישום שלפיו הורשע פרידמן, שמואלי הגיע לרחוב כיכר הירדן בבית שמש עם הכתב אסף אוזן.

סביב צוות ערוץ 10 התקבצו אנשים מהעדה החרדית, שדרשו מהכתב והצלם להסתלק. השניים התקשרו לפרס וביקשו שיבוא לסייע להם, אבל גם הוא לא הצליח להרגיע את הנוכחים.

בעסקת הטיעון נקבע כי פרידמן דחף את המצלמה ואת הצלם ולא איפשר לשמואלי לפתוח את תא המטען של הרכב. בהמשך קרא פרידמן לעבר הצוות "נאצים". הוא לא נרגע גם כשלמקום הגיע שוטר, שניסה לעצור אותו. פרידמן דחף את השוטר וניסה להשתחרר. בגלל המקרה הזה הואשם פרידמן בתקיפת סתם, בתקיפה והעלבת עובד ציבור ובהכשלת שוטר.

 לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?