הבחירה הישראלית

חדו"ש: הבחירות יכריעו – מהפכת חופש דת ושוויון בנטל או המשך ההידרדרות לכלכלת עולם שלישי והתרחבות הבורות‎

ראש הממשלה הודיע על הקדמת הבחירות. בקואליציה אין הסכמה על מועדן

ראש הממשלה בנימין  נתניהו ויו''ר ש''ס, אלי ישי במליאת הכנסת 03.03.10. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם יו''ר ש''ס, אלי ישי, במליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בתגובה על הודעתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על הקדמת הבחירות, אמר מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב: "הבחירות הקרובות יכריעו אם פניה של ישראל לדרך חדשה של מהפכה אזרחית, חופש דת ושוויון בנטל או לכיוון של כלכלת עולם שלישי, התרחבות הבורות בחסות המדינה ובמימונה והנצחת מיקומה של ישראל בתחתית הדמוקרטיות בעולם בתחום חופש הדת".

רגב קרא לכל ראשי המפלגות הציוניות "להודיע שלא יצטרפו אלא לממשלה אזרחית שתגשים מהפכה של חופש דת ושוויון בנטל, כולל חובת שירות וחובת לימודי ליבה, כפי שרוצה הרוב המכריע של העם".

נתניהו הודיע על פיזור הכנסת והקדמת הבחירות אתמול בערב. הוא ציין את יציבות ממשלתו, שעתידה להשלים קדנציה של ארבע שנים. "סיימתי היום את סבב השיחות וההתייעצויות עם ראשי מפלגות הקואליציה, והגעתי למסקנה שבעת הזאת לא ניתן להעביר תקציב אחראי", מצוטט נתניהו ב-nrg. "לצערי, בשנת בחירות קשה למפלגות לשים את האינטרס הלאומי מעל האינטרס

מנכ"ל חדו"ש קורא למפלגות הציוניות להודיע שלא יצטרפו אלא לממשלה אזרחית

המפלגתי, מה שעלול להוביל לפריצה תקציבית ולהגדלת הגירעון ולהביא אותנו למצבן של הכלכלות הקורסות באירופה".

בעקבות ההודעה על הקדמת הבחירות נפתח מרוץ לקביעת מועדן. נראה שהמועד המועדף על נתניהו הוא 15 בינואר. עם זאת, נכתב ב-ynet, בקואליציה אין הסכמה על המועד. בכל מקרה, הבחירות יתקיימו ביום שלישי ובחורף, וייתכן שאחוז ההצבעה יושפע מכך.

ראש הממשלה שוחח בעניין זה עם יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ'. היא הבהירה לו כי המועד המועדף עליה הוא 29 בינואר, אולם גם תאריכים נוספים בינואר מקובלים עליה.יו"ר קדימה, שאול מופז, אמר לנתניהו כי מפלגתו מוכנה לבחירות בתאריכים שהוזכרו. ישראל ביתנו הבהירה כי היא מוכנה לבחירות, רצוי במועד המוקדם ביותר.

אנשי יהדות התורה הבהירו כי התאריך אינו משמעותי מבחינתם, כיוון שבחודשי החורף אין חגים או בעיות הלכתיות אחרות, שעלולות להפריע לבחירת התאריך.

 לידיעה ב-nrg

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?