צה"ל הפך לכלי פוליטי

מכתב לברק: "אתה עובר על החוק"

25 ארגונים דורשים משר הביטחון ליישם את חוק שירות ביטחון כללי ולגייס את תלמידי הישיבות

שר הביטחון, אהוד ברק בכנס לעתיד העם היהודי בירושלים. 20.10.10 .צילום: אביר סולטן, פלאש 90שר הביטחון, אהוד ברק. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

"עברו חודשיים מאז ביטול חוק טל, וטרם גויס חרדי אחד, בכך אתה עובר על החוק ועושה שימוש פוליטי בצה"ל". כך כתבו 25 ארגונים חברתיים לשר הביטחון, אהוד ברק, ביום חמישי. במכתב דורשים הארגונים, בהם חדו"ש והפורום לשוויון בנטל, כי ברק יקיים את חוק שירות ביטחון כללי ויתחיל לגייס את בני הישיבות.

הארגונים החתומים על המכתב מזכירים כי חוק טל בוטל בסוף יולי בעקבות פסיקת בג"ץ, ומאז לא חוקק חוק אלטרנטיבי. בידיעה ב-nrg נכתב כי הם מדגישים, שהחוק החל על כלל אזרחי ישראל, ובכללם החרדים, הוא חוק שירות ביטחון כללי. "על פי הודעה שהוצאת, צה"ל היה אמור להגיש תוכנית עבודה עד סוף אוגוסט. מאז עבר חודש, ועל פי הידוע לנו לא פורסמה תוכנית", כתבו הארגונים לברק.

על המכתב חתמו, בין השאר, התאחדות הסטודנטים, תנועת התעוררות בירושלים, תנועת המחנה המשותף, מועצת התלמידים והנוער, עמותת יש סיכוי, ארגון יד לבנים, עמותת צדק למשפחות הנופלים במערכות ישראל, תנועת ישראל חופשית, התנועה

אי הפעולה שלך גורמת לעוול מוסרי, ביטחוני, משפטי וחברתי

המסורתית בישראל, תנועת אומ"ץ, המועצה לשלום ובטחון וארגון אם תרצו.

הארגונים הוסיפו כי בכוונתם לחדש את המאבק הציבורי לגיוס תלמידי הישיבות. לטענתם, אף על פי שנכתבה תוכנית לגיוס חרדים שתחליף את חוק טל, היא טרם יצאה אל הפועל בשל החלטה של ברק. "התוכנית לא מיושמת בגלל החלטה שלך שלא לקדם את היישום, מסיבות השמורות עמך", כתבו.

הם הוסיפו כי יחדשו את המאבק לגיוס חרדים, "והפעם, אם לא נקבל הסבר, הוא יהיה ממוקד בך – כאחראי על המצב... אתה הופך את צה"ל לגוף העובר על החוק כאשר אינו מגייס כ-55 אלף תלמידי ישיבות אשר אמורים להתגייס. אי הפעולה שלך גורמת לעוול מוסרי, ביטחוני, משפטי וחברתי. אנו דורשים ליישם את חוק שירות ביטחון בדחיפות".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?