יוזמה חדשה:

תפילה נגד גיוס לצה"ל מופצת בציבור החרדי

עלון שמחולק ברחבי הארץ מביא תפילה שחיבר רבי נחמן מברסלב וקורא לחרדים להתפלל לביטול "גזירת הגיוס"

בחור ישיבה בכניסה ללשכת הגיוס בירושלים ביום האחרון שבו היה תקף חוק טל 01.08.2012 צילום נועם מוסקוביץ' פלאש 90.jpgבחור ישיבה בכניסה ללשכת הגיוס בירושלים ביום האחרון שבו היה תקף חוק טל. צילום נועם מוסקוביץ', פלאש 90

ארגונים חרדיים, שמרוכזים ככל הנראה במודיעין עילית, מחלקים מאז יום הכיפורים דפים מודפסים, שבהם נקרא הציבור החרדי לשאת תפילה כדי לבטל את "רוע הגזרה".

מחברי הדף מציינים כי את נוסח התפילה חיבר רבי נחמן מברסלב, לאחר שהצאר ניקולאי הראשון חוקק חוק גיוס חובה לצבא הרוסי (גזירת הקנטוניסטים). בידיעה בוואלה נכתב כי מחברי הדף מציינים שהוא "נתחבר לפני קרוב ל-200 שנה, והוא מתאים מאוד לימינו אלה, בעת שראשי שלטון הערב-רב זוממים לבולל את שארית הפליטה בתוך כור היתוך השמד הציוני".

בדף התפילה נכתב: "רחם עלי ועל כל התלויים בי ועל כל ישראל, ובטל מעלינו כל מיני צרות ודינים שבעולם, בטל מעלינו

בטל מעלינו כל גזירות קשות, ובפרט גזירה קשה ומרה שבני ישראל יהיו מצוינים ומזוינים בכלי זין למען יתערבו בגויים

כל גזירות קשות, ובפרט גזירה קשה ומרה שבני ישראל יהיו מצוינים ומזוינים בכלי זין למען יתערבו בגויים וילמדו מעשיהם, תכסיסי מלחמה בתוך אנשי חיל".

ככלל, תוכן התפילה לא שונה, אבל נוספו לה כמה משפטים בעלי הקשר עכשווי. כזכור, בסוף אוגוסט דווח כי כמה חיילים חרדים שגויסו במחזור אוגוסט לגדוד הנח"ל החרדי, התלוננו על היחס אליהם בבסיס הטירונים.

הם אמרו שאין מזגן בבית הכנסת ושקיימת בעיה בלוחות הזמנים של הארוחות, בשל הכשרות המיוחדת שדורשים כמה חיילים. כן טענו כי יש צפיפות במגורי החיילים ובמקלחות.

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?