יש הפרדה?

צלם עיתונות נפצע מאבנים במאה שערים

חרדים השליכו אבנים על פעילי "ישראל חופשית", שבאו לבדוק אם יש בשכונה הפרדה בין נשים לגברים – בניגוד לפסיקת בג"ץ

הפגנה נגד הפרדה בין גברים לנשים ברחובות מאה שערים. מפגינה נושאת שלט אישה זה לא בושה. בג''צ הורה למשטרה למנוע את ההפרדה 29.09.10. צילום: גילי יערי, פלאש 90הפגנה נגד הפרדה בין גברים לנשים ברחובות מאה שערים. צילום: גילי יערי, פלאש 90

באירועי שמחת בית השואבה במאה שערים יידו חרדים אבנים על פעילים של עמותת "ישראל חופשית" ועל עיתונאים שסיקרו את האירוע. מהאבנים נפצע קל בראשו עטא עוויסאת, צלם של "ידיעות אחרונות".

אנשי "ישראל חופשית", עמותה שפועלת להפרדה בין דת למדינה, אמרו ל-ynet שבאו למאה שערים כדי לבדוק אם אכן בוטלה ההפרדה בין גברים לבין נשים, בהתאם להחלטת בג"ץ מהשנה שעברה. עם הגעתם החלו אנשי החסידות ליידות לעברם אבנים וחפצים, סיפרו פעילי "ישראל חופשית".

"היתה שם המולה שקשה לתאר והצלם נפל על הרצפה", סיפר מנהל הפעילות של "ישראל חופשית", אייל אקרמן. לטענתו, כשאנשי "ישראל חופשית" נכנסו למאה שערים, התברר להם "שבפועל יש הפרדה מלאה בין גברים לנשים במסווה של גדר ביטחון".

בפועל יש הפרדה מלאה בין גברים לנשים, במסווה של גדר ביטחון

בשנים עברו הוצבו במקום סדרנים שדאגו להפריד בין גברים לנשים. בשנה שעברה עתרה לבג"ץ חברת מועצת העיר, רחל עזריה. בעקבות העתירה הודיעה בשבוע שעבר חסידות תולדות אהרון, שהשנה לא תציב סדרנים מטעמה לאכיפת הצניעות ולא תכפה הפרדה מגדרית במאה שערים.

מנכ"ל "ישראל חופשית", מיקי גיצין, אמר: "לפני כשנה קבע בג"ץ שאין מקום לאירועים שבהם מתקיימת הדרת נשים. אנחנו מצפים שראש הממשלה יבהיר שקווים אדומים יש גם בנושאים כמו הדרת נשים. איומים יש לא רק חיצונית לישראל, כמו הפצצה האיראנית. הפצצה קיימת גם בתוך גבולות המדינה".

 לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?