חג לכולם

בסוכות לא תהיה הפרדה במאה שערים

סיכום בין המשטרה, העירייה וחסידות תולדות אהרון: בשכונה תוקם גדר בטיחותית, שלא תפריד בין גברים לנשים

שלט במאה שערים. צילום: Ben Piven, flickrשלט במאה שערים. צילום: Ben Piven, flickr

חסידות "תולדות אהרון" הודיעה כי בחול המועד סוכות לא תציב סדרנים מטעמה לאכיפת הצניעות בשכונת מאה שערים בירושלים. בניגוד לשנים האחרונות, החסידות גם לא תכפה הפרדה מגדרית. בדיונים שקיימו בכירי הקהילה עם נציגי מטעם המשטרה ומטעם עיריית ירושלים סוכם כי תוקם גדר לשמירה על הסדר באירועי שמחת בית השואבה במאה שערים, אבל לא תהיה הפרדה בין נשים לגברים.

משטרת ירושלים מסרה עדכון בעניין זה לחברת מועצת העיר, רחל עזריה, שהגישה עתירה לבג"ץ נגד ההפרדה שהיתה נהוגה ברחוב המרכזי של מאה שערים בשנים עברו. השופטים קבעו כי על הרשויות למנוע את ההפרדה.

"לא תהיה הפרדה בין גברים לנשים", הצהירה המשטרה במכתב שנשלח לבא כוחה של עזריה, עורך הדין ד"ר אביעד הכהן.

קובי נחשוני מביא ב-ynet את המתווה שעליו הסכימו הצדדים. "הכביש והמדרכות יהיו פתוחים לכלל הציבור (למעט קטע של שמונה מטרים ביציאה מהישיבה); לא יהיו סדרנים באירוע; בצד הדרומי של הרחוב תוצב גדר בגובה של כ-2.2 מטרים. מטרתה

מתוך הסיכום: הכביש והמדרכות יהיו פתוחים לכלל הציבור... לא יהיו סדרנים באירוע

של הגדר בטיחותית. הגדר לא תכוסה בבד יוטה או בכל כיסוי אחר שימנע, יחסום, יפריע או יסתיר את הראייה משני צדי הגדר", נכתב במתווה.

עוד נאמר במתווה: "בצד הצפוני של הרחוב (ביציאה מהישיבה) גדר הבטיחות תוארך בכשמונה מטרים. מטרת הגדר להסדיר היציאה ממבנה הישיבה. גובה גדר הבטיחות יהיה כ-1.2 מטרים וגם היא לא תכוסה בבד יוטה או בכל כיסוי אחר; האירוע יתקיים בין השעות 21:00 ו-00:30. בסיום האירוע יפורקו הגדרות ויוקמו החל מן השעה 20:00 למחרת".

עו"ד הכהן בירך על ההחלטה. "יש לקוות כי המשטרה תעמוד בדיבורה ותעשה לאכיפת החוק, למען תשוב ירושלים להיות עיר הבירה של כלל תושביה, נשים וגברים כאחד, שיוכלו לשמוח בצוותא ברחובה של עיר בימי חג הסוכות", אמר.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?